v CZ verzi 658 345 inzerátů

Vložit inzerát zdarma

Benešov inzerce zdarma, bazar

Sekce inzerce zdarma

Nejnovější inzeráty


Pracovníci ostrahy, strážní - ADESTRA security, spol. s r.o. dohodou Benešov Pracovníci ostrahy, strážní - ADESTRA security, spol. s r.o. Kuchaři (kromě šéfkuchařů), pomocní kuch - Luan Mujaj dohodou Benešov Kuchaři (kromě šéfkuchařů), pomocní kuch - Luan Mujaj Pomocní kuchaři - Miloslav Vovsík dohodou Benešov Pomocní kuchaři - Miloslav Vovsík Koupím Fólii FATRAFOL dohodou Benešov Koupím Fólii FATRAFOL Chovatelé hospodářských zvířat (kromě dr - AG AGROPRIM, s.r.o. dohodou Benešov Chovatelé hospodářských zvířat (kromě dr - AG AGROPRIM, s.r.o. Ostatní specialisté v oblasti finančního - Tomáš Moravec dohodou Benešov Ostatní specialisté v oblasti finančního - Tomáš Moravec Pomocníci v kuchyni - Lenka Dömeová dohodou Benešov Pomocníci v kuchyni - Lenka Dömeová Montážní dělníci výrobků a zařízení - BENEVITA, s.r.o. dohodou Benešov Montážní dělníci výrobků a zařízení - BENEVITA, s.r.o. gemini duel 2600 profesional 5 000 Kč Benešov gemini duel 2600 profesional gemini CDMP-professional-2600 2DUAL player 5 000 Kč Benešov gemini CDMP-professional-2600 2DUAL player Prodám kovoobráběcí stroje 40 000 Kč Benešov Prodám kovoobráběcí stroje Bílo-černá halenka TALLY WEiJL 200 Kč Benešov Bílo-černá halenka TALLY WEiJL Bílo-černá halenka TALLY WEiJL velikosti 36 200 Kč Benešov Bílo-černá halenka TALLY WEiJL velikosti 36 Černé společenské šaty se zdobením velikosti 36 280 Kč Benešov Černé společenské šaty se zdobením velikosti 36 Mini Bull Teriér štenata S dokumentem 3 500 Kč Benešov Mini Bull Teriér štenata S dokumentem Maltézský psík dohodou Benešov Maltézský psík Alu kola 5 x 112 (A4, A6) + zimní pneu 225/55-R16 7 900 Kč Benešov Alu kola 5 x 112 (A4, A6) + zimní pneu 225/55-R16 Alu kola 5 x 112 (A4, A6) + zimní pneu 225/55-R16 7 900 Kč Benešov Alu kola 5 x 112 (A4, A6) + zimní pneu 225/55-R16 PŮJČOVNA NABÍZÍTE V JAKÉKOLI BEZPEČNOSTI .... E-MA 12 Kč Benešov PŮJČOVNA NABÍZÍTE V JAKÉKOLI BEZPEČNOSTI .... E-MA Nabídka práce 140 000 Kč Benešov Nabídka práce Kniha: Motorkářův průvodce 250 Kč Benešov Kniha: Motorkářův průvodce Koupím leseni haki do 300x kostek. 4 000 Kč Benešov Koupím leseni haki do 300x kostek. Koupím leseni haki do 300x kostek. 4 000 Kč Benešov Koupím leseni haki do 300x kostek. Koupím leseni haki do 300x kostek. 4 000 Kč Benešov Koupím leseni haki do 300x kostek. Koupím leseni haki do 300x kostek. 4 000 Kč Benešov Koupím leseni haki do 300x kostek. Koupím leseni haki do 300x kostek. 4 000 Kč Benešov Koupím leseni haki do 300x kostek. Prodám ps4 pro 6 500 Kč Benešov Prodám ps4 pro Bydlení v přírodě+bazén,Středočes.kraj 3 910 000 Kč Benešov Bydlení v přírodě+bazén,Středočes.kraj Financování úroků od 4 000 € do 900 000 € za 24 ho 8 Kč Benešov Financování úroků od 4 000 € do 900 000 € za 24 ho RD bydlení v přírodě nedaleko pRahy+bazén 3 910 000 Kč Benešov RD bydlení v přírodě nedaleko pRahy+bazén
Další nové inzeráty >>

Okres Benešov se rozkládá v jižní části Středočeského kraje na předělu mezi střední a jižní částí Čech. Na západě sousedí s okresy Příbram a Praha-západ, na severu s okresy Praha-východ, Kolín a Kutná Hora, na východě s okresem Havlíčkův Brod z kraje Vysočina, na jihu pak s okresy Pelhřimov (kraj Vysočina), Tábor a Písek (kraj Jihočeský).

Povrch převážné části okresu tvoří Středočeská pahorkatina v povodí střední Vltavy a dolní Sázavy. Terén okresu je členitý, lesnatý, s mnoha rybníky. Nadmořská výška kolísá od 200 do 700 metrů nad mořem. Pro hornatost okresu je typický táhnoucí se hřeben s Českou Sibiří, Sedleckou kotlinou. Nejvyšším bodem okresu je vrch Mezivrata (712 m n.m.).

Část přirozených hranic okresu tvoří na severozápadě tok Vltavy až po Slapskou nádrž a z východní strany do Vltavy přitékající Sázava. Vybudováním Slapské přehrady na Vltavě a nádrže Švihov na Želivce změnila část těchto vodních toků zcela svůj charakter. Slapská vodní nádrž o ploše zhruba 1 390 ha (při naplnění) představuje nejen rezervoár užitkové vody, ale stala se jedním z nejvýznamnějších center hromadné i individuální rekreace ve Středních Čechách. Nádrž Švihov o ploše 1 400 ha slouží jako zásobárna pitné vody.

Svojí rozlohou 1 475 km2 zaujímá 13,4 % z rozlohy Středočeského kraje a je druhým největším okresem v kraji. Zemědělská půda tvoří 62 % a lesy 28 % z rozlohy okresu. Hustotou osídlení 63 obyvatel na km2 patří mezi nejméně osídlené okresy kraje.

V současné době náleží do okresu Benešov 115 obcí, z nichž 9 má statut města a 10 obcí bylo Poslaneckou sněmovnou stanoveno městysem. V okrese bylo k 31. 12. 2007 celkem 92 631 obyvatel. Během roku 2007 bylo zaregistrováno 1 018 živě narozených dětí, tj. 7,1 % z živě narozených ve Středočeském kraji, bylo uzavřeno 516 sňatků a rozvedeno 211 manželství.

Území okresu mělo dříve vysloveně zemědělský charakter. V současné době se stalo důležitým odvětvím ekonomické činnosti, kromě lesního hospodářství, i stavebnictví a průmysl. K 31. 12. 2008 bylo v okrese zapsáno celkem 24 185 subjektů v registru ekonomických subjektů. Podle převažující činnosti tvoří zemědělství a lesnictví 8,5 %, průmysl 14,5 %, stavebnictví 14,8 % a maloobchod 16,1 %.

K 31. 12. 2007 bylo v rámci okresu Benešov evidováno 1 542 uchazečů o zaměstnání. Registrovanou mírou nezaměstnanosti, která činila 3 %, se řadí v rámci kraje na 4. místo, kde oproti roku 2006 došlo ke snížení ze 3,88 %. Tuto příznivou situaci ovlivňuje zejména dobrá dopravní dostupnost k Hlavnímu městu Praze.

Školství je v okrese zastoupeno sítí základních škol, učilišť, středních i vyšších škol. Střední všeobecné vzdělání lze získat na gymnáziu v Benešově nebo Vlašimi. Jsou zde i 2 vyšší odborné školy, jedna se zemědělským zaměřením, absolventi druhé jsou diplomovanými očními techniky.

Benešovsko představuje jednu z nejzachovalejších oblastí po stránce přírodovědné. Rozmanitá krajina s vodními toky dává široké možnosti pro rekreaci, turistiku i návštěvy kulturních památek. V jižní části Benešovska se nachází chráněná krajinná oblast „Blaník“ o rozloze 4 000 ha. Jejím účelem je chránit typ staré kulturní zemědělské krajiny. Ve vyvážené harmonické krajině dominují Velký a Malý Blaník. Chráněná krajinná oblast je bohatá na historické a archeologické památky. Za přírodní rezervaci je vyhlášen například Podhrázský rybník u Bystřice – největší na okrese – kde hnízdí několik desítek druhů ptáků a je též vyhledávanou zastávkou tažných ptáků. Národní přírodní rezervace Ve Studeném, 2 km od města Sázavy, má zachovány porosty pralesovitého charakteru. K nejvýznamnějším kulturním památkám patří bezesporu romanticky přestavěný zámek Konopiště s anglickým parkem, který patří k nejnavštěvovanějším v Čechách. Dále je v okrese gotický hrad Český Šternberk, barokní zámek Jemniště s anglickým parkem, renesanční zámek Komorní Hrádek, zámek Líšno a románský hrad v Týnci nad Sázavou.
Kulturní památky tohoto druhu se nacházejí i v řadě dalších obcí, ale kromě toho je zde i řada kostelů a kaplí s významné historické hodnoty.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tisk vybraných inzerátů >>
Odeslat výběr
Od Komu Kopie Text
Odběr inzerce
Po vložení emailu Vám budeme posílat inzeráty ze zvolené kategorie inzerce.
Novinky z okresu
Po suchu přišly vydatné deště. Co to udělá s úrodou?

Benešovsko – Extrémně teplý, suchý duben; v květnu ale posledních několik dní promáčených deštěm. Tak by se dalo shrnout počasí několika posledních týdnů.

Kaple v domově seniorů nově slouží také veřejnosti

Benešov /FOTOGALERIE/ - Kapli v benešovském domově seniorů může od středy 16. května navštěvovat také široká veřejnost. Při slavnostní akci svatostánek otevřela ředitelka domova Jana Prokešová, která přestřihla slavnostní pásku, benešovský farář Marcel Timka a starosta města Petr Hostek.

KRÁTCE: Legendy devadesátek roztančí páteční večer

Benešovsko - Přinášíme vám přehled událostí v regionu.

Školáci prováděli vrchotojanovickým zámkem

Vrchotovy Janovice /FOTOGALERIE/ - Řetězové provádění na zámku ve Vrchotových Janovicích je projekt, během kterého se mohou školáci základních škol stát průvodci. Skupinky turistů i dětí provedli vrchotojanovickým zámkem žáci ze zdejší školy také v pátek 18. května. Historickými prostory, kde na začátku 20. století žila známá šlechtična Sidonie Nádherná, budou školáci provázet až do neděle 20. května. Poté se vystřídají se svými vrstevníky ze sedlčanské školy.

Mračská školka se vydala na dobrodružnou výpravu do minulosti

Mrač /FOTOGALERIE/ - Děti z mateřské školky MiniSvět z Mrače podnikly zajímavou výpravu v čase a navštívily starobylou vesnici z raného středověku. Vesničkou prastarých domečků, pecí a dílen školku provedla místní obyvatelka, ošacená jako z dávné doby. Děti byly nadšené a odnesly si mnoho zážitků o tom, jak se žilo dříve, co se jedlo a také, jak se lidé s pokorou a uctivostí chovali k přírodě.