v CZ verzi 658 345 inzerátů

Vložit inzerát zdarma

Bruntál inzerce zdarma, bazar

Sekce inzerce zdarma

Nejnovější inzeráty


Prodej penzionu v Petrovicích, okr. Bruntál 2 490 000 Kč Bruntál Prodej penzionu v Petrovicích, okr. Bruntál Obchodní referenti - BONITEX s.r.o. dohodou Bruntál Obchodní referenti - BONITEX s.r.o. Obchodní referenti - BONITEX s.r.o. dohodou Bruntál Obchodní referenti - BONITEX s.r.o. Obchodní zástupci - DMHERMES TRADE s.r.o. dohodou Bruntál Obchodní zástupci - DMHERMES TRADE s.r.o. Obsluha čerpacích stanic a mycích linek  - Jakub Gritz dohodou Bruntál Obsluha čerpacích stanic a mycích linek - Jakub Gritz Obsluha strojů na výrobu a zpracování vý - ELKOPLAST CZ, s.r.o. dohodou Bruntál Obsluha strojů na výrobu a zpracování vý - ELKOPLAST CZ, s.r.o. Obsluha zemních a příbuzných strojů - Petr Prawda dohodou Bruntál Obsluha zemních a příbuzných strojů - Petr Prawda Pomocní kuchaři - Iveta Steigerová dohodou Bruntál Pomocní kuchaři - Iveta Steigerová Pomocní kuchaři - Šárka Rajfová dohodou Bruntál Pomocní kuchaři - Šárka Rajfová Pomocníci v kuchyni - Lesní společnost Ludvíkov a.s. dohodou Bruntál Pomocníci v kuchyni - Lesní společnost Ludvíkov a.s. Pomocníci v kuchyni - Vojenská lázeňská a rekreační dohodou Bruntál Pomocníci v kuchyni - Vojenská lázeňská a rekreační Číšníci a servírky - Karel Sklář dohodou Bruntál Číšníci a servírky - Karel Sklář Číšníci a servírky - Karel Sklář dohodou Bruntál Číšníci a servírky - Karel Sklář Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - Alena Holínková dohodou Bruntál Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - Alena Holínková Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - Družstvo vlastníků půdy JESENÍ dohodou Bruntál Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - Družstvo vlastníků půdy JESENÍ Mistři a příbuzní pracovníci ve stavebni - JR STaKR s.r.o. dohodou Bruntál Mistři a příbuzní pracovníci ve stavebni - JR STaKR s.r.o. byt 2+kk v Krnově 5 000 Kč Bruntál byt 2+kk v Krnově Efedrin, mefedron, ketamin, ibogain 100 Kč Bruntál Efedrin, mefedron, ketamin, ibogain Lyžařské rukavice 350 Kč Bruntál Lyžařské rukavice Lyžařské rukavice 350 Kč Bruntál Lyžařské rukavice Repase turba se zárukou kvality dohodou Bruntál Repase turba se zárukou kvality Moderní šaty H&M 130 Kč Bruntál Moderní šaty H&M Moderní šaty H&M 130 Kč Bruntál Moderní šaty H&M Moderní šaty H&M 130 Kč Bruntál Moderní šaty H&M Světle růžový svetr CLOCKHOUSE 1 510 Kč Bruntál Světle růžový svetr CLOCKHOUSE Světle růžový svetr CLOCKHOUSE XS 150 Kč Bruntál Světle růžový svetr CLOCKHOUSE XS Košile ESPRIT 90 Kč Bruntál Košile ESPRIT Košile ESPRIT 90 Kč Bruntál Košile ESPRIT Získejte svůj úvěr bez protokolu 10 Kč Bruntál Získejte svůj úvěr bez protokolu Zajímavý přivýdělek dohodou Bruntál Zajímavý přivýdělek
Další nové inzeráty >>

Bruntálský okres se rozkládá v severozápadní části Moravskoslezského kraje. Převážná část okresu v nynějších hranicích vznikla v roce 1960 sloučením bývalých okresů Krnov, Bruntál a Rýmařov a přičleněním několika obcí přilehlých okresů Jeseník, Šternberk a Opava. K 1. 1. 1996, kdy obec Zlaté Hory se všemi svými částmi přešla z okresu Bruntál do nově vzniklého okresu Jeseník, se rozloha okresu snížila z 1 745 km2 na stávající rozlohu 1 658 km2, kterou Bruntál zůstává okresem rozlohou největším v rámci Moravskoslezského kraje s podílem téměř 30 % na rozloze kraje. Převážná část plochy okresu je vyplněna pahorkatinou Nízkého Jeseníku s nejvyšší horou Slunečná (800 m n. m.), na severozápadě zasahuje do území okresu hlavní hřeben Hrubého Jeseníku s nejvyšší horou Praděd (1 492 m n. m.), naopak nejníže je položena oblast Osoblažska s minimální nadmořskou výškou 203 m n. m.

Přírodní i klimatické poměry jsou dosti různorodé. V Nízkém a Hrubém Jeseníku je podnebí chladné a vlhké, na hřebenech spadne ročně 1 000 - 1 500 mm srážek a průměrná roční teplota se pohybuje kolem 1 °C. V nížinných částech okresu na Krnovsku a Osoblažsku je podnebí mírnější s průměrnou roční teplotou okolo 9 °C a ročním srážkovým úhrnem do 700 mm.

Na území okresu pramení dva vodohospodářsky významné toky - Moravice a Opava a prochází zde hlavní evropské rozvodí řek tekoucích do Baltského resp. Černého moře. Území je tak důležitým vodohospodářským centrem s velkým významem řeky Moravice a přehradních nádrží Slezská Harta a Kružberk pro zásobování níže položených oblastí kraje. Vlastní hydrologické poměry okresu jsou však nepříznivé. Významnější zdroje podzemní vody se nachází pouze v severovýchodní části okresu na Krnovsku a Osoblažsku.

Zcela mimořádný význam mají lesy, a to nejen z hlediska produkce dřeva, ale i pro svou funkci vodohospodářskou, ochrannou a rekreační. Výměra lesních pozemků v okrese dosahuje zhruba 74 tis. ha, tj. téměř 45 % celkové rozlohy regionu.

Bruntálsko v minulosti proslulo jako oblast báňská. Dolovaly se zde drahé kovy - zlato a stříbro a rudy barevných kovů. V současné době má okres charakter průmyslově zemědělské oblasti, zaměstnanost se koncentruje do firem se strojírenskou, textilní a dřevozpracující výrobou. V průmyslu je zaměstnáno cca 45 % pracujících. Významnou transformací prošlo zemědělství, a to jak ve vlastnické struktuře, tak ve struktuře zemědělské produkce. V současné době poklesl podíl zaměstnanců v zemědělství na cca 7,5 %. Zhruba 5,3 % zaměstnaných je v odvětví stavebnictví a přibližně 4,3 % v odvětví obchodu a oprav spotřebního zboží a motorových vozidel. Zbývající významnější část obyvatel okresu Bruntál - zhruba 26 % - nachází zaměstnání ve veřejném sektoru, školství a zdravotnictví. Změny v organizační a vlastnické struktuře ekonomiky okresu, útlumy neefektivních výrob, konkurenční prostředí a další vlivy vedly v posledním desetiletí k citelnému nárůstu nezaměstnanosti. Okres Bruntál s mírou nezaměstnanosti 16,7 % (k 31. 12. 2002) se tak řadí mezi nejvíce postižené oblasti jak v rámci kraje, tak celé České republiky.

Emisní zdroje základních znečišťujících látek, a to jak tuhých, tak plynných úletů nacházejících se na území okresu nejsou nikterak významné a množství emisí vypouštěných do ovzduší je i ve srovnání s krajským průměrem malé. Tuhé emise v hodnotě 0,4 kg na obyvatele představují jen cca 11 % krajského průměru, plynné emise (oxidy síry, dusíku, uhlíku a vodíku) v celkovém produkovaném množství 10,3 kg na obyvatele představují jen 7,6 % krajského průměru. Produkce emisí se navíc v posledním desetiletí dramaticky snižuje, což vytváří objektivně vhodné podmínky i pro rozvoj turistického ruchu, rekreace a sportovních aktivit v řadě míst okresu. Nadregionálně známé jsou rekreační lokality Malá Morávka, Karlov, Karlova Studánka či Vrbno pod Pradědem v oblasti národního parku Jeseníky (vyhlášen v roce 1969 o celkové rozloze 740 km2).

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tisk vybraných inzerátů >>
Odeslat výběr
Od Komu Kopie Text
Odběr inzerce
Po vložení emailu Vám budeme posílat inzeráty ze zvolené kategorie inzerce.
Novinky z okresu
Přímá volba starostů? Spíše ne, zní z obcí

Měli by být starostové voleni občany přímo? Poslanci připravují novelu zákona, která by to umožnila. Odpověď „ano“ je lákavá. Občané by sami rozhodli, ukázalo by se, komu věří. Má to však svá úskalí.

Socha Máří Magdalény s lebkou se vrací na zámek po sedmdesáti letech

Příznivci zámku ve Slezských Rudolticích znali z předválečné fotografie sochu Máří Magdalény, ale považovali toto umělecké dílo za zničené nebo odcizené. Naštěstí se zmýlili.

Studenti mají obavy o budoucnost

Studenti z téměř tří set škol včera stávkovali na obranu ústavních zvyklostí. Přidal se i Krnov a Rýmařov.

Zámek je pro kastelána radost, štěstí a fůra práce

/FOTOGALERIE/ Zámek v Linhartovech se letos poprvé otevře 17. března v rmci Velikonočního jarmarku. Kastelán Jaroslav Hrubý už je zase v jednom kole.

Letošní výročí bombardování Osoblahy připomněl nález pumy

Bombardování Osoblahy začalo 18. března 1945. Celých 72 let po této události byla v Osoblaze v Polské ulici v úterý nalezena nevybuchlá sovětská letecká puma.