v CZ verzi 658 345 inzerátů

Vložit inzerát zdarma

Chomutov inzerce zdarma, bazar

Sekce inzerce zdarma

Nejnovější inzeráty


Pomocní kuchaři - Josef Cita STOP bifé dohodou Chomutov Pomocní kuchaři - Josef Cita STOP bifé Pomocníci v kuchyni - GTH catering a.s. dohodou Chomutov Pomocníci v kuchyni - GTH catering a.s. Pracovníci ostrahy, strážní - Bezpečnostní služba IBIS s.r.o dohodou Chomutov Pracovníci ostrahy, strážní - Bezpečnostní služba IBIS s.r.o Pracovníci ostrahy, strážní - Mark2 Corporation Czech a.s. dohodou Chomutov Pracovníci ostrahy, strážní - Mark2 Corporation Czech a.s. Číšníci a servírky - Martina Fojtíková dohodou Chomutov Číšníci a servírky - Martina Fojtíková Inženýři kontroly a řízení kvality v ost - Toyoda Gosei Czech, s.r.o. dohodou Chomutov Inženýři kontroly a řízení kvality v ost - Toyoda Gosei Czech, s.r.o. Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - TRIDENT GROUP 007 s.r.o. dohodou Chomutov Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - TRIDENT GROUP 007 s.r.o. Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - Sv. Ignác s.r.o. dohodou Chomutov Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - Sv. Ignác s.r.o. Malíři (včetně stavebních lakýrníků a na - RRK spol. s r.o. dohodou Chomutov Malíři (včetně stavebních lakýrníků a na - RRK spol. s r.o. Mistři a příbuzní pracovníci ve strojíre - ADECCO spol.s r.o. dohodou Chomutov Mistři a příbuzní pracovníci ve strojíre - ADECCO spol.s r.o. Obchodní referenti - Ferona, a.s. dohodou Chomutov Obchodní referenti - Ferona, a.s. Pomocníci v kuchyni - Martina Fojtíková dohodou Chomutov Pomocníci v kuchyni - Martina Fojtíková Mechanici a opraváři osobních automobilů - ContiTrade Services s.r.o. dohodou Chomutov Mechanici a opraváři osobních automobilů - ContiTrade Services s.r.o. Pomocní a nekvalifikovaní pracovníci - PEPE LOPEZ Y FAMILIA spol. s r dohodou Chomutov Pomocní a nekvalifikovaní pracovníci - PEPE LOPEZ Y FAMILIA spol. s r HIGH END reproduktorové kabely CABLE4YOU Squirmy dohodou Chomutov HIGH END reproduktorové kabely CABLE4YOU Squirmy HIGH END signálové kabely CABLE4YOU Encore 5 000 Kč Chomutov HIGH END signálové kabely CABLE4YOU Encore PlayStation 3 2 900 Kč Chomutov PlayStation 3 Hledate si praciSme tady pro Vas.Napiste nam. dohodou Chomutov Hledate si praciSme tady pro Vas.Napiste nam. Brigáda dohodou Chomutov Brigáda Prodej stavebního pozemku 19000 m2 6 902 Kč Chomutov Prodej stavebního pozemku 19000 m2 pronajem bytu 1+1,2+1,shanim dohodou Chomutov pronajem bytu 1+1,2+1,shanim pronajem bytu 1+1,2+1,shanim dohodou Chomutov pronajem bytu 1+1,2+1,shanim pronajem bytu 1+1,2+1,shanim dohodou Chomutov pronajem bytu 1+1,2+1,shanim Prodej, chata, Klášterec nad Ohří, ul. Pražská 43 151 Kč Chomutov Prodej, chata, Klášterec nad Ohří, ul. Pražská Daruji za odvoz dohodou Chomutov Daruji za odvoz Pronájem chaty k rekreačním pobytům - u Kadaně 700 Kč Chomutov Pronájem chaty k rekreačním pobytům - u Kadaně úklid Chomutov dohodou Chomutov úklid Chomutov Prodám chatu v Mikulovicích u Kadaně 1 093 000 Kč Chomutov Prodám chatu v Mikulovicích u Kadaně oddílová vedoucí na LDT 2 400 Kč Chomutov oddílová vedoucí na LDT Přivýdělek dohodou Chomutov Přivýdělek
Další nové inzeráty >>

Okres Chomutov se rozprostírá v jihozápadní části Ústeckého kraje. Hřebenem Krušných hor hraničí na severu se SRN, na jihovýchodě s okresem Louny, na severovýchodě s okresem Most a na straně západní sousedí s okresem Karlovy Vary v Karlovarském kraji. Nejvýše položené místo na území okresu leží na úpatí nejvyšší hory Krušných hor, Klínovce, jehož vrchol se ale nachází již na území kraje Karlovarského.

Dnešní podobu získal Chomutov v roce 1960 díky celostátním územním změnám, kdy se sloučily bývalé okresy Kadaň a Chomutov, připojeny byly Vejprty z Karlovarského kraje a byly provedeny další menší úpravy.

Svou rozlohou 935 km2 patří mezi středně velké okresy České republiky a v Ústeckém kraji je po okresech Louny a Litoměřice třetím největším okresem. Na rozdíl od rozlohy patří v hustotě zalidnění se svými 133 obyvateli na 1 km2 až na páté místo ze všech sedmi okresů tohoto kraje.

Z geomorfologického hlediska můžeme okres rozdělit do zhruba čtyř oblastí:

1. Krušné hory
2. Mostecký úval
3. Žateckou pánev a
4. vrchovinu Doupovských vrchů.


Krušné hory zaujímají poměrně velkou část okresu, asi 41 %. Jsou nejstarším geologickým útvarem, vzniklým vyzdvižením mořského dna v karbonové době. Krušnohoří je též základním ovlivňujícím faktorem klimatu Chomutovska. Oblast je sice chráněna před pronikáním studeného severního a severozápadního proudění, ale tím jsou také nepříznivě ovlivňovány srážky, kterých je zde méně než v jiných oblastech. Území leží v dešťovém stínu Krušných hor a Doupovských vrchů. Projevuje se zde také zhoršená ventilace, závětrné víry, vlnové proudění a díky těmto klimatickým poměrům je v území zhoršený rozptyl exhalací.

Průměrná roční teplota je 8°C ± 1°C a průměrné srážky dosahují ročně 450 – 500 mm.

Vodní toky Chomutovska jsou součástí povodí Labe, dílčí povodí jsou zastoupeny řekami Ohře a Bílina se svými přítoky. Přirozené vodní toky mají charakter potoků a říček.

Na území okresu se nachází jedno přírodní jezero nazvané Kamencové s rozlohou 16,3 ha. To je využíváno především k rekreaci. Z vodních nádrží je největší Nechranická, z dalších stojí za zmínku Kadaňský stupeň, Křimov, Kamenička, Jirkov a Přísečnice, která slouží i jako zásobárna pitné vody. V Klášterci nad Ohří vyvěrá alkalická kyselka.

Lesní půda zaujímá téměř 30 % rozlohy okresu, ale v důsledku poškození exhalacemi bylo nutné nahradit především jehličnaté druhy ve prospěch listnatých stromů a jiných dřevin.

Okresem procházejí důležité dopravní tepny, které tvoří především železniční tahy Ústí nad Labem – Chomutov – Cheb, Chomutov – Praha a silniční tahy I. třídy s hlavními směry Chomutov – Praha – hraniční přechod Hora Sv. Šebestiána (I/7) a silnice Karlovy Vary – Chomutov – Děčín (I/13 a E442).

Okres je v současné době rozdělen na 36 obcí, z nichž 7 má statut města. Obce se svou 171 částí jsou rozděleny na celkem 270 základních sídelních jednotek. Ke dni sčítání mělo v okrese trvalý pobyt 124 979 osob.

Chomutovsko bylo po celá desetiletí známé hlavně jako okres těžkého průmyslu, energetiky, hutnictví a těžby hnědého uhlí. V dnešní době je však výkonnost hospodářství všech podniků v okrese ovlivněna transformačním procesem zahájeným počátkem roku 1991. Státní podniky byly rozprodány a v řadě z nich byla postupně zcela ukončena činnost. To mělo vliv na růst nezaměstnanosti, která v současné době dosáhla 16,9 % a k 1. 3. 2001 bylo registrováno v okrese 11 063 nezaměstnaných.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tisk vybraných inzerátů >>
Odeslat výběr
Od Komu Kopie Text
Odběr inzerce
Po vložení emailu Vám budeme posílat inzeráty ze zvolené kategorie inzerce.
Novinky z okresu
Jako z Pohádek Tisíce a jedné noci. V Chomutově se konala orientální show

Už chyběla snad jen kobra v košíku a Šahrazád s dalším příběhem. 

OBRAZEM: Lodní bitva na kanále. Spořice hostily raftiádu.

Nemusíte vyplout zrovna na oceán, abyste dokázali, že vám v žilách proudí krev mořských vlků a dobrodružství. V obci Spořice vyrazily na netradiční vodní plochu, na kanál za kostelem svatého Bartoloměje, odvážné posádky. 

Sovětské metro opět v akci a tragický pád dvouplošníku: zhlédněte videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 11. až 12. srpna 2018.

Počasí si s námi v pondělí opět pohrává. Nejprve vedra, po nich přijdou bouřky

Severní Čechy - V pondělí zasáhnou Českou republiku vedra a po nich silné bouřky. Vedra postihnou celou republiku, bude až 34 stupňů. Bouřky pak zasáhnou Čechy. Vyplývá to z výstrahy, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Zároveň meteorologové upřesnili konec výstrahy před požáry. Původně platila do odvolání, nyní je její konec stanoven na úterní ráno.

Kvalita vody v Nechranicích se začátkem srpna zhoršila

Nechranice - Kvalita vody v Nechranické přehradě se začátkem srpna zhoršila. Ukázaly to testy vzorků odebraných v pondělí 6. srpna poblíž Tušimic.