v CZ verzi 658 345 inzerátů

Vložit inzerát zdarma

Děčín inzerce zdarma, bazar

Sekce inzerce zdarma

Nejnovější inzeráty


Pracovníci ostrahy, strážní - DETEKTIVNÍ INFORMAČNÍ SLUŽBA Č dohodou Děčín Pracovníci ostrahy, strážní - DETEKTIVNÍ INFORMAČNÍ SLUŽBA Č Číšníci a servírky - Vítězslav Nespěšný dohodou Děčín Číšníci a servírky - Vítězslav Nespěšný Číšníci a servírky - Jaroslav Kortus dohodou Děčín Číšníci a servírky - Jaroslav Kortus Číšníci a servírky - KOBRA GAMES s.r.o. dohodou Děčín Číšníci a servírky - KOBRA GAMES s.r.o. Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - PAROLOĎ spol. s r.o. dohodou Děčín Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - PAROLOĎ spol. s r.o. Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - Veronika Žďárská dohodou Děčín Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - Veronika Žďárská Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - Veronika Žďárská dohodou Děčín Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - Veronika Žďárská Montážní dělníci výrobků z kartonu a pap - Petr Šenk dohodou Děčín Montážní dělníci výrobků z kartonu a pap - Petr Šenk Pekaři - PAROLOĎ spol. s r.o. dohodou Děčín Pekaři - PAROLOĎ spol. s r.o. Číšníci a servírky - SAPRIL GROUP s.r.o. dohodou Děčín Číšníci a servírky - SAPRIL GROUP s.r.o. Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - Helena Kocková dohodou Děčín Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - Helena Kocková Montéři kotláři (včetně opravářů) - Chart Ferox, a.s. dohodou Děčín Montéři kotláři (včetně opravářů) - Chart Ferox, a.s. Montéři kotláři (včetně opravářů) - Chart Ferox, a.s. dohodou Děčín Montéři kotláři (včetně opravářů) - Chart Ferox, a.s. Obsluha zemních a příbuzných strojů - Tomáš Homuta dohodou Děčín Obsluha zemních a příbuzných strojů - Tomáš Homuta Obsluha zemních a příbuzných strojů - Stavební firma Bardzák s.r.o. dohodou Děčín Obsluha zemních a příbuzných strojů - Stavební firma Bardzák s.r.o. Pomocníci v kuchyni - SAPRIL GROUP s.r.o. dohodou Děčín Pomocníci v kuchyni - SAPRIL GROUP s.r.o. Francouzský buldoček na prodej bez PP 3 000 Kč Děčín Francouzský buldoček na prodej bez PP ruský fotbálek z roku 1974 1 500 Kč Děčín ruský fotbálek z roku 1974 úvěr pomoci financovat vážné a velmi naléhavé, co 100 Kč Děčín úvěr pomoci financovat vážné a velmi naléhavé, co Sibiřský husky s PP dohodou Děčín Sibiřský husky s PP kabát černý krátký vel.38 120 Kč Děčín kabát černý krátký vel.38 Prodám:Hypnogen,Trittico,Neurol,Diazepam,Lexaurin 500 Kč Děčín Prodám:Hypnogen,Trittico,Neurol,Diazepam,Lexaurin Prodám:HA Belara,Mercilon,Lindynette,Logest,Jeanin 600 Kč Děčín Prodám:HA Belara,Mercilon,Lindynette,Logest,Jeanin Prodám Hypnogen,Neurol,Xanax,Lexaurin 500 Kč Děčín Prodám Hypnogen,Neurol,Xanax,Lexaurin 6 ks XL, XXL,3XL ve výborném stavu dohodou Děčín 6 ks XL, XXL,3XL ve výborném stavu 6 ks XL, XXL,3XL ve výborném stavu dohodou Děčín 6 ks XL, XXL,3XL ve výborném stavu Prodej pozemků v Rumburku 3 232 000 Kč Děčín Prodej pozemků v Rumburku Finanční pomoc lidem v nouzi 50 000 Kč Děčín Finanční pomoc lidem v nouzi Nedržte diety - Zhubněte nastálo dohodou Děčín Nedržte diety - Zhubněte nastálo nemáte dost osobní vstup 1 Kč Děčín nemáte dost osobní vstup
Další nové inzeráty >>

Okres Děčín je nejsevernějším okresem v Ústeckém kraji. Na jihozápadě sousedí s okresem Ústí nad Labem, jižně hraničí s okresem Litoměřice. Východní hranici okresu tvoří českolipský okres v Libereckém kraji. Severní hranice území je zároveň i hranicí státní se SRN a Polskem.

Svou rozlohou 909 km2 patří okres Děčín k větším okresům Ústeckého kraje a je na 4. místě v pořadí dle velikosti okresů. Zaujímá 17,0 % celkové rozlohy kraje.

Je to oblast s výjimečným přírodním bohatstvím, zejména se svéráznými skalními útvary v pískovcových skalách. Dominantou a zároveň nejvyšším bodem okresu Děčín je Děčínský Sněžník s výškou 723 m n. m. Naopak nejníže položeným místem je ve Hřensku hladina řeky Labe s nadmořskou výškou pouhých 115 m n. m. Pokud pomineme dna vytěžených hnědouhelných lomů, je to i nejníže položený bod v České republice. Na území okresu se rozkládá Děčínská vrchovina s již zmiňovaným vrcholem stolové hory Děčínského Sněžníku, dále rozsáhlá oblast Labských pískovců s Chráněnou krajinnou oblastí Českosaské Švýcarsko, tvořená pískovcovými útvary a soutěskami. Nejznámějším útvarem je Pravčická brána. Malou část území zaujímají Lužické hory a České Středohoří.

Největším vodním tokem tohoto území je řeka Labe. Odvádí vodu z převážné části Čech. Koryto Labe je široké 100–150 m a při průměrné vodnosti má řeka hloubku 2,5–3 m. Mezi největší přítoky Labe patří Ploučnice a Jílovský potok. Posledním přítokem na území okresu je řeka Kamenice, která se do Labe vlévá ve Hřensku v blízkosti státní hranice se SRN. Řeka Mandava, patřící k povodí Odry, opouští dvakrát naši republiku. Poprvé u Rumburka a pak znovu u Varnsdorfu. Okres Děčín není bohatý na stojaté vody. Největší vodní nádrží je Velký rybník u Horního Podluží, kde je zřízena ornitologická rezervace. Několik menších rybníků se nachází ve Šluknovské pahorkatině a pro rekreační účely se využívá Olešský rybník. Jediná přehradní nádrž byla vybudována na Chřibské Kamenici v roce 1916 a její hloubka dosahuje 20 m.

Klimatické podmínky jsou v okrese Děčín velice rozdílné. V nejvyšších oblastech Děčínských stěn dosahuje průměrná roční teplota 5–6 stupňů Celsia a naopak na pravém břehu Ploučnice v Děčínské kotlině vystupuje průměr ročních teplot na 8–9 stupňů Celsia. Okres patří k dobře zavlažovaným oblastem. Roční úhrn srážek se pohybuje od 650 mm v Děčínské kotlině do 900–1100 mm v Lužických horách. Vanou zde nejčastěji větry západních směrů. Jihozápadní větry přinášejí děčínskému okresu vzduch znečištěný exhalacemi a zde se mísí se znečištěným vzduchem z místních zdrojů. V závětrné poloze ležící kotliny a hluboká údolí vykazují teplotní inverze.

Z celkové rozlohy okresu, 909 km2, zaujímá zemědělská půda téměř 365 km2, lesní půda 448 km2, vodní plochy 10 km2 a zastavěné plochy 95 km2. Zemědělská půda je rozčleněna na ornou půdu (33,7 %), zahrady (6,3 %), ovocné sady (1,1 %) a trvalé travnaté porosty (58,8 %).

Ke dni sčítání žilo na území okresu Děčín 133 887 obyvatel. Toto území se počtem obyvatel umístilo na 1. místě v pořadí sedmi okresů Ústeckého kraje.

Okres Děčín je rozdělen na 52 obcí, z nichž 13 má statut města. Obce se dále dělí na 191 částí obcí a 331 základních sídelních jednotek.

Za posledních deset let došlo v děčínském okrese vlivem transformačního procesu, započatého v roce 1991, v oblasti hospodářství ke značným změnám. Bylo uzavřeno několik významných průmyslových podniků, např. Desta Děčín, Kablo Děčín, Diana Děčín, TOS Varnsdorf a značně stoupla nezaměstnanost. V posledních letech vzrůstá počet soukromých podnikatelů v oblasti služeb, obchodu a pohostinství a tím se rozšiřuje nabídka v těchto oblastech, vzrůstá i konkurence, což se kladně projevuje v kvalitě zboží a služeb. Pokud porovnáme všechny okresy Ústeckého kraje z hlediska investiční aktivity, okres Děčín zaujímá 5. místo v rámci Ústeckého kraje v pořízení dlouhodobého nehmotného a hmotného majetku.

Území děčínského okresu díky svým přírodním krásám poskytuje příznivé podmínky pro rekreaci a navštěvují ho ročně tisíce turistů z tuzemska i zahraničí, aby se pokochali krásami neobvyklých skalních pískovcových útvarů nebo navštívili některé z historických památek. Neustále se zlepšující vzhled měst a obcí a různá sportovní a kulturní zařízení pomáhají zkvalitňovat životní podmínky obyvatel tohoto území.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tisk vybraných inzerátů >>
Odeslat výběr
Od Komu Kopie Text
Odběr inzerce
Po vložení emailu Vám budeme posílat inzeráty ze zvolené kategorie inzerce.
Novinky z okresu
Lezení je prostě můj životní styl, přiznal Adam Ondra

Děčín – Nejlepší světový lezec měl přednášku v Děčíně.

FOTO: Skauti přivezli Betlémské světlo rychlíkem z Kolína

Litoměřice - Do Litoměřic a následně do celého Ústeckého kraje opět po roce dorazilo Betlémské světlo. Vlakem z Kolína ho přivezli skauti a na Litoměřickém nádraží ho převzali jejich kolegové ze skautského střediska Radobýl.

Čekají nás Vánoce na blátě. Na Štědrý den bude až pět stupňů nad nulou

Severní Čechy - V noci bude mrznout, ale přes den se zřejmě průměr nejvyšších teplot v Česku udrží další čtyři týdny nad nulou. Na Štědrý den může teplota přes den dosáhnout až plus pěti stupňů Celsia. Má pršet, nebo padat déšť se sněhem. Vyplývá to z měsíčního výhledu, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a krátkodobé předpovědi ústavu.

V severních Čechách hrozí tvorba náledí a zmrazků

Severní Čechy - Prakticky celé Čechy zasáhlo v neděli odpoledne silné sněžení a hrozí tvorba náledí. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Varování před náledím a zmrazky platí pro západní polovinu republiky až do pondělního rána.

FOTO: Děčínský zámek provoněl svařák

Děčín - Tradiční adventní trh přilákal v neděli na děčínský zámek zástupy lidí. Na ty čekaly stánky s vánočními ozdobami nebo řemeslnými výrobky.