v CZ verzi 658 345 inzerátů

Vložit inzerát zdarma

Děčín inzerce zdarma, bazar

Sekce inzerce zdarma

Nejnovější inzeráty


Obsluha zemních a příbuzných strojů - Stavební firma Bardzák s.r.o. dohodou Děčín Obsluha zemních a příbuzných strojů - Stavební firma Bardzák s.r.o. Pomocníci v kuchyni - SAPRIL GROUP s.r.o. dohodou Děčín Pomocníci v kuchyni - SAPRIL GROUP s.r.o. Francouzský buldoček na prodej bez PP 3 000 Kč Děčín Francouzský buldoček na prodej bez PP ruský fotbálek z roku 1974 1 500 Kč Děčín ruský fotbálek z roku 1974 úvěr pomoci financovat vážné a velmi naléhavé, co 100 Kč Děčín úvěr pomoci financovat vážné a velmi naléhavé, co Sibiřský husky s PP dohodou Děčín Sibiřský husky s PP kabát černý krátký vel.38 120 Kč Děčín kabát černý krátký vel.38 Prodám:Hypnogen,Trittico,Neurol,Diazepam,Lexaurin 500 Kč Děčín Prodám:Hypnogen,Trittico,Neurol,Diazepam,Lexaurin Prodám:HA Belara,Mercilon,Lindynette,Logest,Jeanin 600 Kč Děčín Prodám:HA Belara,Mercilon,Lindynette,Logest,Jeanin Prodám Hypnogen,Neurol,Xanax,Lexaurin 500 Kč Děčín Prodám Hypnogen,Neurol,Xanax,Lexaurin 6 ks XL, XXL,3XL ve výborném stavu dohodou Děčín 6 ks XL, XXL,3XL ve výborném stavu 6 ks XL, XXL,3XL ve výborném stavu dohodou Děčín 6 ks XL, XXL,3XL ve výborném stavu Prodej pozemků v Rumburku 3 232 000 Kč Děčín Prodej pozemků v Rumburku Finanční pomoc lidem v nouzi 50 000 Kč Děčín Finanční pomoc lidem v nouzi Nedržte diety - Zhubněte nastálo dohodou Děčín Nedržte diety - Zhubněte nastálo nemáte dost osobní vstup 1 Kč Děčín nemáte dost osobní vstup Volkswagen Passat kombi 2006 dohodou Děčín Volkswagen Passat kombi 2006 Volkswagen Passat kombi 2006 dohodou Děčín Volkswagen Passat kombi 2006 Volkswagen Passat kombi 2006 40 000 Kč Děčín Volkswagen Passat kombi 2006 Prodam 2 listky na muzikal dohodou Děčín Prodam 2 listky na muzikal Prodam 2 listky na muzikal dohodou Děčín Prodam 2 listky na muzikal prodám jehňata 1 500 Kč Děčín prodám jehňata Bílý knírač dohodou Děčín Bílý knírač Bílý knírač dohodou Děčín Bílý knírač les 105 000 Kč Děčín les Přijmeme řidiče na autodomíchávač beton.směsi dohodou Děčín Přijmeme řidiče na autodomíchávač beton.směsi Hledame praci dohodou Děčín Hledame praci prodám renault megane 12 000 Kč Děčín prodám renault megane PRACOVNÍK/CE na ÚKLID, OBSLUHA WC v Děčíně 12 200 Kč Děčín PRACOVNÍK/CE na ÚKLID, OBSLUHA WC v Děčíně
Další nové inzeráty >>

Okres Děčín je nejsevernějším okresem v Ústeckém kraji. Na jihozápadě sousedí s okresem Ústí nad Labem, jižně hraničí s okresem Litoměřice. Východní hranici okresu tvoří českolipský okres v Libereckém kraji. Severní hranice území je zároveň i hranicí státní se SRN a Polskem.

Svou rozlohou 909 km2 patří okres Děčín k větším okresům Ústeckého kraje a je na 4. místě v pořadí dle velikosti okresů. Zaujímá 17,0 % celkové rozlohy kraje.

Je to oblast s výjimečným přírodním bohatstvím, zejména se svéráznými skalními útvary v pískovcových skalách. Dominantou a zároveň nejvyšším bodem okresu Děčín je Děčínský Sněžník s výškou 723 m n. m. Naopak nejníže položeným místem je ve Hřensku hladina řeky Labe s nadmořskou výškou pouhých 115 m n. m. Pokud pomineme dna vytěžených hnědouhelných lomů, je to i nejníže položený bod v České republice. Na území okresu se rozkládá Děčínská vrchovina s již zmiňovaným vrcholem stolové hory Děčínského Sněžníku, dále rozsáhlá oblast Labských pískovců s Chráněnou krajinnou oblastí Českosaské Švýcarsko, tvořená pískovcovými útvary a soutěskami. Nejznámějším útvarem je Pravčická brána. Malou část území zaujímají Lužické hory a České Středohoří.

Největším vodním tokem tohoto území je řeka Labe. Odvádí vodu z převážné části Čech. Koryto Labe je široké 100–150 m a při průměrné vodnosti má řeka hloubku 2,5–3 m. Mezi největší přítoky Labe patří Ploučnice a Jílovský potok. Posledním přítokem na území okresu je řeka Kamenice, která se do Labe vlévá ve Hřensku v blízkosti státní hranice se SRN. Řeka Mandava, patřící k povodí Odry, opouští dvakrát naši republiku. Poprvé u Rumburka a pak znovu u Varnsdorfu. Okres Děčín není bohatý na stojaté vody. Největší vodní nádrží je Velký rybník u Horního Podluží, kde je zřízena ornitologická rezervace. Několik menších rybníků se nachází ve Šluknovské pahorkatině a pro rekreační účely se využívá Olešský rybník. Jediná přehradní nádrž byla vybudována na Chřibské Kamenici v roce 1916 a její hloubka dosahuje 20 m.

Klimatické podmínky jsou v okrese Děčín velice rozdílné. V nejvyšších oblastech Děčínských stěn dosahuje průměrná roční teplota 5–6 stupňů Celsia a naopak na pravém břehu Ploučnice v Děčínské kotlině vystupuje průměr ročních teplot na 8–9 stupňů Celsia. Okres patří k dobře zavlažovaným oblastem. Roční úhrn srážek se pohybuje od 650 mm v Děčínské kotlině do 900–1100 mm v Lužických horách. Vanou zde nejčastěji větry západních směrů. Jihozápadní větry přinášejí děčínskému okresu vzduch znečištěný exhalacemi a zde se mísí se znečištěným vzduchem z místních zdrojů. V závětrné poloze ležící kotliny a hluboká údolí vykazují teplotní inverze.

Z celkové rozlohy okresu, 909 km2, zaujímá zemědělská půda téměř 365 km2, lesní půda 448 km2, vodní plochy 10 km2 a zastavěné plochy 95 km2. Zemědělská půda je rozčleněna na ornou půdu (33,7 %), zahrady (6,3 %), ovocné sady (1,1 %) a trvalé travnaté porosty (58,8 %).

Ke dni sčítání žilo na území okresu Děčín 133 887 obyvatel. Toto území se počtem obyvatel umístilo na 1. místě v pořadí sedmi okresů Ústeckého kraje.

Okres Děčín je rozdělen na 52 obcí, z nichž 13 má statut města. Obce se dále dělí na 191 částí obcí a 331 základních sídelních jednotek.

Za posledních deset let došlo v děčínském okrese vlivem transformačního procesu, započatého v roce 1991, v oblasti hospodářství ke značným změnám. Bylo uzavřeno několik významných průmyslových podniků, např. Desta Děčín, Kablo Děčín, Diana Děčín, TOS Varnsdorf a značně stoupla nezaměstnanost. V posledních letech vzrůstá počet soukromých podnikatelů v oblasti služeb, obchodu a pohostinství a tím se rozšiřuje nabídka v těchto oblastech, vzrůstá i konkurence, což se kladně projevuje v kvalitě zboží a služeb. Pokud porovnáme všechny okresy Ústeckého kraje z hlediska investiční aktivity, okres Děčín zaujímá 5. místo v rámci Ústeckého kraje v pořízení dlouhodobého nehmotného a hmotného majetku.

Území děčínského okresu díky svým přírodním krásám poskytuje příznivé podmínky pro rekreaci a navštěvují ho ročně tisíce turistů z tuzemska i zahraničí, aby se pokochali krásami neobvyklých skalních pískovcových útvarů nebo navštívili některé z historických památek. Neustále se zlepšující vzhled měst a obcí a různá sportovní a kulturní zařízení pomáhají zkvalitňovat životní podmínky obyvatel tohoto území.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tisk vybraných inzerátů >>
Odeslat výběr
Od Komu Kopie Text
Odběr inzerce
Po vložení emailu Vám budeme posílat inzeráty ze zvolené kategorie inzerce.
Novinky z okresu
Dráhy vrátí seniorům a studentům část peněz. Kvůli státní slevě

Severní Čechy - České dráhy umožní velké části zákazníků vrátit peníze za jejich slevové průkazky, které se jim už od 1. září kvůli nově zavedeným slevám moc nevyplatí.

FOTO: Tolštejnské panství v Jiřetíně poosmnácté ožilo slavnostmi

Jiřetín pod Jedlovou - Oblíbené Tolštejnské slavnosti s nádechem historie si už osmnáctým rokem mohli užít lidé v Jiřetíně pod Jedlovou.

Firmám chybějí zaměstnanci. Na částečný úvazek nabírají důchodce

Severní Čechy - Počet seniorů pracujících na částečný úvazek vzrostl za poslední půlrok téměř o třináct procent. Důvodem je větší zájem firem i nedostatek peněz, který mají na živobytí.   

Ve Starých Křečanech vyhořela garáž, u Děčína spadl kus skály na koleje

Na místě zasahovalo několik hasičských jednotek. Vše se obešlo bez zranění.

Hudba na špičce pod děčínským zámkem duněla dlouho do noci

Netradiční taneční párty si užily v sobotu stovky mladých lidí na soutoku Labe a Ploučnice, takzvané špičce.