v CZ verzi 658 345 inzerátů

Vložit inzerát zdarma

Kolín inzerce zdarma, bazar

Sekce inzerce zdarma

Nejnovější inzeráty


Pomocníci v kuchyni - Sebahtin Redzhep Topalasan dohodou Kolín Pomocníci v kuchyni - Sebahtin Redzhep Topalasan Pracovníci ostrahy a bezpečnostních agen - ABY servis, s.r.o. dohodou Kolín Pracovníci ostrahy a bezpečnostních agen - ABY servis, s.r.o. Pracovníci ostrahy, strážní - Mark2 Corporation Czech a.s. dohodou Kolín Pracovníci ostrahy, strážní - Mark2 Corporation Czech a.s. Pracovníci ostrahy, strážní - RETAIL SECURITY s.r.o. dohodou Kolín Pracovníci ostrahy, strážní - RETAIL SECURITY s.r.o. Chovatelé a ošetřovatelé koní - WinnerHorses, s.r.o. dohodou Kolín Chovatelé a ošetřovatelé koní - WinnerHorses, s.r.o. Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - Jan Chaloupka dohodou Kolín Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - Jan Chaloupka Pomocní pracovníci ve výrobě - Stanislav Dvořák dohodou Kolín Pomocní pracovníci ve výrobě - Stanislav Dvořák Ostatní odborní pracovníci v oborech pří - Katastrální úřad pro Středočes dohodou Kolín Ostatní odborní pracovníci v oborech pří - Katastrální úřad pro Středočes Středisko výchovné péče Kolín dohodou Kolín Středisko výchovné péče Kolín Svářečka elektrická VELMI SPĚCHÁ!!! 1 500 Kč Kolín Svářečka elektrická VELMI SPĚCHÁ!!! Přímý potřebujete peníze? Peníze do 24 hodin! S 55 Kč Kolín Přímý potřebujete peníze? Peníze do 24 hodin! S Čivava pejsek 4 000 Kč Kolín Čivava pejsek Zako papoušci s doklady!! dohodou Kolín Zako papoušci s doklady!! Úplně nová taška Victoria\'s Secret!! 899 Kč Kolín Úplně nová taška Victoria\'s Secret!! Hledám rodinný dům formou odkupu dohodou Kolín Hledám rodinný dům formou odkupu Hledám rodinný dům formou odkupu dohodou Kolín Hledám rodinný dům formou odkupu Hledám rodinný dům formou odkupu dohodou Kolín Hledám rodinný dům formou odkupu Hledám rodinný dům formou odkupu dohodou Kolín Hledám rodinný dům formou odkupu Seat Leon dohodou Kolín Seat Leon Seat Leon dohodou Kolín Seat Leon Seat Leon dohodou Kolín Seat Leon Seat Leon dohodou Kolín Seat Leon Seat Leon dohodou Kolín Seat Leon byt 2+ kk prodej / investice     Kolín a okolí 650 000 Kč Kolín byt 2+ kk prodej / investice Kolín a okolí byt 2+ kk prodej / investice     Kolín a okolí 650 000 Kč Kolín byt 2+ kk prodej / investice Kolín a okolí byt 2+ kk prodej / investice     Kolín a okolí 650 000 Kč Kolín byt 2+ kk prodej / investice Kolín a okolí byt 2+ kk prodej / investice     Kolín a okolí 650 000 Kč Kolín byt 2+ kk prodej / investice Kolín a okolí byt 2+ kk prodej / investice     Kolín a okolí 650 000 Kč Kolín byt 2+ kk prodej / investice Kolín a okolí
Další nové inzeráty >>

Okres Kolín leží ve východní části Středočeského kraje. Má protáhlý tvar od západu k východu. Východní hranici tvoří okresy Hradec Králové a Pardubice. Na severu hraničí s okresem Nymburk, na západě s okresem Praha-východ, na jihu s Benešovem a Kutnou Horou.

Reliéf okresu je rovinný až mírně zvlněný, pozvolna stoupající od severu k jihu a od východu k západu. Severní část zabírá Středolabská tabule, a to Českobrodská a zčásti i Nymburská kotlina, přecházející směrem k východu do tabule Chlumecké. Od jihu sem zasahuje Dobříšská pahorkatina a zčásti Kutnohorská plošina. Nejníže položeným místem okresu je v severní části hladina řeky Labe (187 m n.m.), v jejímž okolí se rozkládá úrodná polabská nížina, nejvýše položeným místem je vrch Skalka (516 m n.m.) u Kostelních Střímelic při jihozápadní hranici okresu.

Svojí rozlohou 744 km2 zaujímá okres 8. místo ve Středočeském kraji a 6,8 % z jeho rozlohy. Téměř 75 % z rozlohy okresu zaujímá zemědělská půda, která ze zemědělské rozlohy kraje tvoří 8,3 %. Plochou lesů patří okres Kolín mezi pět nejmenších v kraji. K průměrným okresům kraje patří také svou hustotou osídlení 125 obyvatel na km2 , s absolutním počtem 93 042 obyvatel. K 1. 1. 2008 náleželo do okresu Kolín 89 obcí. Z celkového počtu obcí má přidělen statut města 6 obcí a 3 obce byly stanoveny městysem. Během roku 2007 bylo v okrese Kolín zaregistrováno 1 040 živě narozených dětí, což představuje 7,3 % z živě narozených v kraji, bylo uzavřeno 542 nových manželství a 294 rozvedeno.

Okres lze charakterizovat jako průmyslově-zemědělský. Je zde řada větších i menších podniků, reprezentujících různá odvětví. Převažuje zaměření elektrotechnické, strojírenské, chemické a polygrafické. Zásadní změnou ekonomického potenciálu okresu je však vybudování průmyslové zóny Kolín – Ovčáry s dominující továrnou TPCA s.r.o., na výrobu malých osobních automobilů. Intenzivní zemědělská rostlinná výroba těží z výborných výrobních podmínek v Polabí. K 31. 12. 2008 bylo na celém okrese evidováno v registru ekonomických subjektů 20 796 subjektů. Podle převažující činnosti tvoří 14,1 % odvětví průmyslu, 15 % stavebnictví, zemědělství se 6,2 % se řadí mezi střed okresů v kraji a 11,6 % tvoří maloobchod.

K 31. 12. 2007 bylo v rámci okresu Kolín evidováno 2 918 uchazečů o zaměstnání, což představuje registrovanou míru nezaměstnanosti 5,49 %. Oproti roku 2006 došlo k poklesu ze 6,08 %. Přesto, že došlo ke snížení nezaměstnanosti, pohybuje se okres nad průměrem okresů Středočeského kraje.

Školství je v okrese zastoupeno sítí základních škol, učilišť a středních škol. Střední všeobecné vzdělání lze získat na gymnáziu v Kolíně nebo Českém Brodě. Jedna vyšší odborná škola má zaměření misijní a teologické a jedna zdravotnické. Okresní město Kolín má svoji vysokou školu, která zahájila činnost v roce 2003.

Ačkoliv okres Kolín nepatří mezi turisticky nejpřitažlivější, nachází se na jeho území řada míst, která uspokojí i náročné obdivovatele přírodních krás a historických památek. Kolínsko má tři národní přírodní památky. Voděradské Bučiny - nejznámější a svojí rozlohou 658 ha nejrozsáhlejší - kde hlavním předmětem ochrany jsou bukové porosty. Libický luh, který je největším souvislým komplexem lužních lesů se sítí starých ramen s různým stupněm zazemnění na středočeském Labi a V jezírkách – pozoruhodný vodní a mokřadní ekosystém. Dále je na Kolínsku celá řada drobných přírodních památek.

Největší koncentraci historicky cenných památek má centrum okresního města, které je zapsáno do seznamu městských památkových rezervací středních Čech. Na stavbě gotického chrámu sv. Bartoloměje, která započala v roce 1260, se podílel i Petr Parléř. Autorem nejcennějšího obrazu v chrámu „Mučení sv. Bartolomějě“ je světoznámý Petr Brandl. Významnou kulturní památkou města je i starý židovský hřbitov a synagoga.

Nad obcí Lipany stojí mohyla na paměť bitvy u Lipan, která zde byla svedena v roce 1434 a skončila porážkou husitských polních vojsk. Za obcí Křečhoř a na vrchu Bedřichov jsou památníky slavné bitvy u Kolína, v níž byl v roce 1757 poražen pruský král Bedřich II. vojsky rakouské císařovny Marie Terezie.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tisk vybraných inzerátů >>
Odeslat výběr
Od Komu Kopie Text
Odběr inzerce
Po vložení emailu Vám budeme posílat inzeráty ze zvolené kategorie inzerce.
Novinky z okresu
Art rockové skladby staré několik desetiletí u publika pořád zabírají

Kolín /FOTOGALERIE/ – Všechny připravené židle ve velkém sále kolínského Městského společenského domu zaplnili ve čtvrtek večer především pamětníci zlaté éry legendární brněnské kapely Progres 2, která v letošním roce slaví padesátiny.

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Kolínsko - Díky vstřícnosti kolínské porodnice Vám na našich stránkách přinášíme fotografie nejmladších obyvatel Kolínska. Každý týden zajíždíme do kolínské nemocnice a fotíme nově narozená miminka.

Kam za zábavou a poučením v regionu?

Kolínsko - Přinášíme vám tipy na kulturní a vzdělávací akce v regionu. Nabídka je široká. 

V Berlíně byl zájem o milostné příběhy ze středních Čech

Střední Čechy – Kontakty na zástupce cestovních agentur i na novináře, kteří se specializují na cestovní ruch a dokážou veřejnost nadchnout a přesvědčit o tom, co je prostě nutno vidět a zažít. To přivezli zástupci Středočeské centrály turistického ruchu z Německa, kde se konal 52. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu ITB Berlin. Středočeská nabídka byla součástí rozlehlého stánku agentury ministerstva pro místní rozvoj CzechTourism – společně s dalšími 36 spoluvystavovateli: od regionů a měst přes lázně, hotely či cestovní kanceláře až po dopravce.

Studenti gymnázií vyšli s výzvou před školy

Kolín/Český Brod – Ke čtvrteční studentské stávce na obranu ústavních hodnot v ČR se připojili také studenti Gymnázia Kolín a Gymnázia Český Brod.