v CZ verzi 658 345 inzerátů, měsíčně nás navštíví přes 100 000 lidí

Vložit inzerát zdarma

Olomouc inzerce zdarma, bazar

Sekce inzerce zdarma

Nejnovější inzeráty


Máte dluhy na nemovitosti, kontaktujte nás. 77 900 Kč Olomouc Máte dluhy na nemovitosti, kontaktujte nás. Oddlužíme Vaši nemovitost, vyplatíme dluhy. 77 900 Kč Olomouc Oddlužíme Vaši nemovitost, vyplatíme dluhy. Ritalin, Marinol, Rohypnol, Adderall, tablety Meth dohodou Olomouc Ritalin, Marinol, Rohypnol, Adderall, tablety Meth Prodám Hypnogen,Adipex retrad,Xanax,Lexaurin,adipe 0 Kč Olomouc Prodám Hypnogen,Adipex retrad,Xanax,Lexaurin,adipe Vyplatíme Vaše dluhy, exekuce, nevýhodné zástavy. 77 900 Kč Olomouc Vyplatíme Vaše dluhy, exekuce, nevýhodné zástavy. Konsolidace nevýhodných půjček dohodou Olomouc Konsolidace nevýhodných půjček Máte zadluženou nemovitost, pomůžeme Vám. 77 900 Kč Olomouc Máte zadluženou nemovitost, pomůžeme Vám. Rychlé a efektivní řešení dluhů, exekucí. dohodou Olomouc Rychlé a efektivní řešení dluhů, exekucí. Zbavte se finančních problémů. dohodou Olomouc Zbavte se finančních problémů. Nabízíme výhodné řešení Vaší finanční situace. 77 900 Kč Olomouc Nabízíme výhodné řešení Vaší finanční situace. Nezvládáte svoji finanční situaci, kontaktujte nás 77 900 Kč Olomouc Nezvládáte svoji finanční situaci, kontaktujte nás Rozumné řešení dluhů, exekucí, půjček. 1 Kč Olomouc Rozumné řešení dluhů, exekucí, půjček. Zastavíme vymáhání, zrušíme exekuce. dohodou Olomouc Zastavíme vymáhání, zrušíme exekuce. Zabraňte navyšování dluhů, jednejte včas. 1 Kč Olomouc Zabraňte navyšování dluhů, jednejte včas. Prodám konopný olej, lékařské marihuany pro rakovi 30 Kč Olomouc Prodám konopný olej, lékařské marihuany pro rakovi Konsolidace nevýhodných půjček dohodou Olomouc Konsolidace nevýhodných půjček Vyřešíme rostoucí dluhy a vysoké splátky. dohodou Olomouc Vyřešíme rostoucí dluhy a vysoké splátky. Rychlé a efektivní řešení dluhů, exekucí, zástav. dohodou Olomouc Rychlé a efektivní řešení dluhů, exekucí, zástav. Nebankovní úvěr pro všechny dohodou Olomouc Nebankovní úvěr pro všechny Nebankovní půjčka na míru dohodou Olomouc Nebankovní půjčka na míru Výkopové práce dohodou Olomouc Výkopové práce Zbavte se vysokých dluhů a splátek. dohodou Olomouc Zbavte se vysokých dluhů a splátek. Siamská a Orientální koťátka s PP dohodou Olomouc Siamská a Orientální koťátka s PP Trápí Vád dluhy na nemovitosti, kontaktujte nás. dohodou Olomouc Trápí Vád dluhy na nemovitosti, kontaktujte nás. Řešte své dluhy rychle a efektivně 1 Kč Olomouc Řešte své dluhy rychle a efektivně Nečekejte až Vám exekutor zazvoní u dveří 1 Kč Olomouc Nečekejte až Vám exekutor zazvoní u dveří Zbavte se rostoucích dluhů, jednejte rychle a včas dohodou Olomouc Zbavte se rostoucích dluhů, jednejte rychle a včas
Další nové inzeráty >>

Převážná část okresu Olomouc leží v rovinaté nížině Hornomoravského úvalu, jímž protéká řeka Morava a její přítoky. Jeho největší plochu zabírá úrodná rovina, obecně zvaná Haná. Okres Olomouc se rozprostírá na jihovýchodě Olomouckého kraje. Na jihu sousedí s okresy Přerov a Prostějov a na severu s okresem Šumperk. Na východě a severovýchodě má okres Olomouc společnou hranici s okresy Nový Jičín, Opava a Bruntál z Moravskoslezského kraje a na západě má společnou hranici s okresem Svitavy z Pardubického kraje.

Celkovou rozlohou 1 452 km2 se řadí na první místo mezi 5 okresy Olomouckého kraje (Jeseník, Olomouc, Prostějov, Přerov a Šumperk). Na celkové ploše Olomouckého kraje se okres Olomouc podílí 28 %. Z celkové rozlohy zaujímá zemědělská půda 55,7 %, podíl orné půdy na celkové rozloze je 46,7 % (orná půda se podílí na zemědělské půdě 83,9 %). Významnou část výměry kraje tvoří lesní půda (téměř 27 %).

Olomoucko je významnou oblastí z hlediska cestovního ruchu. Můžete zde navštívit velké množství hradů, zámků, chrámů, kostelů, muzeí a galerií.

Olomoucko je známé převážně historickým městem Olomouc – řada románských, gotických a barokních památek (kašny, Přemyslovský palác, arcibiskupství, chrám sv. Mořice s největšími varhany ve střední Evropě, největší klášterní komplex Klášterní Hradisko, radnice s orlojem, pamětní sloup Nejsvětější Trojice, který byl v roce 2000 zapsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO atd.).

Olomoucko je bohaté i na přírodní zajímavosti. Na severu se táhne kopcovité pásmo Nízkého Jeseníku a Oderských vrchů, na západě se rozprostírá Drahanská vrchovina. Litovel je středem Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví, kde řeku Moravu provázejí lužní lesy s ojedinělou říční mokřadí. Na štěrkopískovém podloží vznikla jezera a vodní nádrže, které poskytují domov vzácným rostlinám a živočichům. Příroda na Olomoucku vytvořila i dvě podzemní království – Javoříčské a Mladečské jeskyně. Známé jsou i lázně Slatinice nabízející pomoc při léčbě pohybového ústrojí.

Olomoucko má vybudovanou poměrně hustou síť regionálních a místních cyklotras. Procházejí tudy i dvě dálkové cyklotrasy – Moravská a Jantarová, které křižují Moravu od severozápadu na jihovýchod a od severovýchodu na jihozápad a stýkají se v Olomouci.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tisk vybraných inzerátů >>
Odeslat výběr
Od Komu Kopie Text
Odběr inzerce
Po vložení emailu Vám budeme posílat inzeráty ze zvolené kategorie inzerce.
Novinky z okresu
Dětští „bezdomovci“: v závažné bytové nouzi žijí rodiny se 20 tisíci dětmi

Stát selhal. Chudí nemohou sehnat odpovídající bydlení, jejich potomci pak končí v dětských domovech, varuje ombudsmanka Anna Šabatová.

Pozor na klíšťata! V kopcích nad Olomoucí jsou na desítce

Desítku, tedy nejvyšší možné riziko napadení člověka klíštětem obecným předpověděli odborníci na tento víkend.

V olomouckém parku bude květinová louka

Nově zakládané květnaté louky by se mohly v budoucnu stále častěji objevovat v parcích a na plochách, které pokrývá městská zeleň. Stávající anglické trávníky by se měly kvůli nedostatku vláhy sekat v delších intervalech a mulčovat.

Třetí metropole ČSR. Ukrajinský Užhorod nese českou stopu

Ukrajinský Užhorod byl mezi válkami hlavním městem československé Podkarpatské Rusi, později Zakarpatské Ukrajiny. Češi tu v té době postavili celé nové město. Masarykova škola se nápadně podobá té, která byla ve třicátých letech postavena v Klánovicích, dnes čtvrti na východním okraji Prahy. Ulice kolem ní mají atmosféru pražských Dejvic. Modernistický vládní palác pak připomíná ženevské sídlo OSN a v celém bývalém Československu nemá obdoby.  

Kandidát do Evropského parlamentu Pavel Svoboda ON-LINE

Kandidát do Evropského parlamentu v nadcházejících volbách Pavel Svoboda z KDU-ČSL patří k nejúznavanějším europoslancům.