v CZ verzi 658 345 inzerátů

Vložit inzerát zdarma

Olomouc inzerce zdarma, bazar

Sekce inzerce zdarma

Nejnovější inzeráty


DERMACOL AROMA RITUAL SADA NOVÁ 100 Kč Olomouc DERMACOL AROMA RITUAL SADA NOVÁ OBOUSTRANÁ VESTA ORIGINAL MARINES VEL. 92 JARNÍ 150 Kč Olomouc OBOUSTRANÁ VESTA ORIGINAL MARINES VEL. 92 JARNÍ Škola Populo - doučování na míru v Olomouci dohodou Olomouc Škola Populo - doučování na míru v Olomouci Žako Kongo 6 000 Kč Olomouc Žako Kongo Žako Kongo 6 000 Kč Olomouc Žako Kongo Kotata ragdoll 5 000 Kč Olomouc Kotata ragdoll Štěně Akíta-inu s PP na prodej 4 000 Kč Olomouc Štěně Akíta-inu s PP na prodej Pomáháme s poruchami učení Olomouc 280 Kč Olomouc Pomáháme s poruchami učení Olomouc Statice tatarika 200 Kč Olomouc Statice tatarika Práce pro PÁRY - Skladník/Skladnice dohodou Olomouc Práce pro PÁRY - Skladník/Skladnice Prodám statici tatariku – krásně bílá a plně rozkv 200 Kč Olomouc Prodám statici tatariku – krásně bílá a plně rozkv Prodám statici tatariku,krásně bílá 200 Kč Olomouc Prodám statici tatariku,krásně bílá Prodám statici tatariku,krásně bílá 200 Kč Olomouc Prodám statici tatariku,krásně bílá Shih-tzu na prodej s PP dohodou Olomouc Shih-tzu na prodej s PP Demineralizační úprava vody WATEK DEMIWA 3 ros 3 000 Kč Olomouc Demineralizační úprava vody WATEK DEMIWA 3 ros Koordinátor/koordinátorka dohodou Olomouc Koordinátor/koordinátorka úver ponuka medzi najmä úprimný vážne 4 000 000 Kč Olomouc úver ponuka medzi najmä úprimný vážne IT servis na zavolanou dohodou Olomouc IT servis na zavolanou Výprodej letních šatů vel. S-M 220 Kč Olomouc Výprodej letních šatů vel. S-M Výprodej letních šatů vel. S-M 220 Kč Olomouc Výprodej letních šatů vel. S-M Výprodej letních šatů vel. S-M 220 Kč Olomouc Výprodej letních šatů vel. S-M Kočička hledá domov dohodou Olomouc Kočička hledá domov Přijmeme svářeče kovů do Německa 47 000 Kč Olomouc Přijmeme svářeče kovů do Německa Přijmeme strojní zámečníky do Německa 42 000 Kč Olomouc Přijmeme strojní zámečníky do Německa Přijmeme brusiče nástrojů - Nové město nad Metují 27 000 Kč Olomouc Přijmeme brusiče nástrojů - Nové město nad Metují Přijmeme opraváře strojů a nástrojů 38 000 Kč Olomouc Přijmeme opraváře strojů a nástrojů Přijmeme seřizovače a obsluhu CNC 40 000 Kč Olomouc Přijmeme seřizovače a obsluhu CNC Chalupu - koupím Olomoucko, Zlínsko dohodou Olomouc Chalupu - koupím Olomoucko, Zlínsko Přijmeme lakýrníky do Německa a Francie 35 000 Kč Olomouc Přijmeme lakýrníky do Německa a Francie Přijďte a užijte si naše nabídky financování. dohodou Olomouc Přijďte a užijte si naše nabídky financování.
Další nové inzeráty >>

Převážná část okresu Olomouc leží v rovinaté nížině Hornomoravského úvalu, jímž protéká řeka Morava a její přítoky. Jeho největší plochu zabírá úrodná rovina, obecně zvaná Haná. Okres Olomouc se rozprostírá na jihovýchodě Olomouckého kraje. Na jihu sousedí s okresy Přerov a Prostějov a na severu s okresem Šumperk. Na východě a severovýchodě má okres Olomouc společnou hranici s okresy Nový Jičín, Opava a Bruntál z Moravskoslezského kraje a na západě má společnou hranici s okresem Svitavy z Pardubického kraje.

Celkovou rozlohou 1 452 km2 se řadí na první místo mezi 5 okresy Olomouckého kraje (Jeseník, Olomouc, Prostějov, Přerov a Šumperk). Na celkové ploše Olomouckého kraje se okres Olomouc podílí 28 %. Z celkové rozlohy zaujímá zemědělská půda 55,7 %, podíl orné půdy na celkové rozloze je 46,7 % (orná půda se podílí na zemědělské půdě 83,9 %). Významnou část výměry kraje tvoří lesní půda (téměř 27 %).

Olomoucko je významnou oblastí z hlediska cestovního ruchu. Můžete zde navštívit velké množství hradů, zámků, chrámů, kostelů, muzeí a galerií.

Olomoucko je známé převážně historickým městem Olomouc – řada románských, gotických a barokních památek (kašny, Přemyslovský palác, arcibiskupství, chrám sv. Mořice s největšími varhany ve střední Evropě, největší klášterní komplex Klášterní Hradisko, radnice s orlojem, pamětní sloup Nejsvětější Trojice, který byl v roce 2000 zapsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO atd.).

Olomoucko je bohaté i na přírodní zajímavosti. Na severu se táhne kopcovité pásmo Nízkého Jeseníku a Oderských vrchů, na západě se rozprostírá Drahanská vrchovina. Litovel je středem Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví, kde řeku Moravu provázejí lužní lesy s ojedinělou říční mokřadí. Na štěrkopískovém podloží vznikla jezera a vodní nádrže, které poskytují domov vzácným rostlinám a živočichům. Příroda na Olomoucku vytvořila i dvě podzemní království – Javoříčské a Mladečské jeskyně. Známé jsou i lázně Slatinice nabízející pomoc při léčbě pohybového ústrojí.

Olomoucko má vybudovanou poměrně hustou síť regionálních a místních cyklotras. Procházejí tudy i dvě dálkové cyklotrasy – Moravská a Jantarová, které křižují Moravu od severozápadu na jihovýchod a od severovýchodu na jihozápad a stýkají se v Olomouci.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tisk vybraných inzerátů >>
Odeslat výběr
Od Komu Kopie Text
Odběr inzerce
Po vložení emailu Vám budeme posílat inzeráty ze zvolené kategorie inzerce.
Novinky z okresu
Sedmnácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Jak na vánoční cukroví? Inspirujte se od cukrářky Resortu Valachy

FOTOGALERIE / Nejen vanilkové rohlíčky, ale i další voňavé a krásně nazdobené cukroví patří k vánočnímu období stejně neodmyslitelně jako kapr s bramborovým salátem nebo horký punč. Jak na to, aby bylo cukroví správně křupavé, nerozpadalo se ještě v krabici a chutnalo opravdu skvěle?

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

RegioJet už v Přerově nestaví

Když před dvěma lety na nádraží v Přerově poprvé zastavila typická žlutá souprava dopravce RegioJet, byla to velká sláva. Po změně jízdního řádu, která začala platit od prosince, ale budou cestující tento vlak na nástupišti vyhlížet marně.

Na Floře vypukly vánoční trhy. Podívejte se dovnitř

Vánoční trhy v pátek dopoledne zahájily svůj provoz na olomouckém výstavišti Flora.