v CZ verzi 658 345 inzerátů

Vložit inzerát zdarma

Praha-východ inzerce zdarma, bazar

Sekce inzerce zdarma

Nejnovější inzeráty


Brusiči nástrojů a kovů - ELEKTROMECHANIKA Úvaly, s.r.o. dohodou Praha-východ Brusiči nástrojů a kovů - ELEKTROMECHANIKA Úvaly, s.r.o. Kovodělníci, strojírenští dělníci a prac - BAMAŠI s.r.o. dohodou Praha-východ Kovodělníci, strojírenští dělníci a prac - BAMAŠI s.r.o. Kovodělníci, strojírenští dělníci a prac - BAMAŠI s.r.o. dohodou Praha-východ Kovodělníci, strojírenští dělníci a prac - BAMAŠI s.r.o. Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - ALAMO LIFE s.r.o dohodou Praha-východ Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - ALAMO LIFE s.r.o Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - Mgr. Beáta Kašparová dohodou Praha-východ Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - Mgr. Beáta Kašparová Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - ALAMO LIFE s.r.o dohodou Praha-východ Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - ALAMO LIFE s.r.o Kuchaři (kromě šéfkuchařů), pomocní kuch - EKOLANDIA s.r.o. dohodou Praha-východ Kuchaři (kromě šéfkuchařů), pomocní kuch - EKOLANDIA s.r.o. Mistři a příbuzní pracovníci ve strojíre - ELEKTROMECHANIKA Úvaly, s.r.o. dohodou Praha-východ Mistři a příbuzní pracovníci ve strojíre - ELEKTROMECHANIKA Úvaly, s.r.o. Mistři a příbuzní pracovníci v ostatní v - TOS - MET slévárna a.s. dohodou Praha-východ Mistři a příbuzní pracovníci v ostatní v - TOS - MET slévárna a.s. Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - HONG BO, s.r.o. dohodou Praha-východ Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - HONG BO, s.r.o. Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - Fa Da CZ s.r.o. dohodou Praha-východ Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - Fa Da CZ s.r.o. Montážní dělníci výrobků a zařízení - ALBA CR spol. s r.o. dohodou Praha-východ Montážní dělníci výrobků a zařízení - ALBA CR spol. s r.o. Obchodní zástupci - dohodou Praha-východ Obchodní zástupci - Obchodní zástupci - JEES s.r.o. dohodou Praha-východ Obchodní zástupci - JEES s.r.o. Potřebujeme posily z celého Česka 55 555 Kč Praha-východ Potřebujeme posily z celého Česka Byt 2+kk na leasing dohodou Praha-východ Byt 2+kk na leasing RÝCHLE PÔŽIČKY 1 Kč Praha-východ RÝCHLE PÔŽIČKY RÝCHLE PÔŽIČKY 1 Kč Praha-východ RÝCHLE PÔŽIČKY červené krátké šaty plesové 500 Kč Praha-východ červené krátké šaty plesové Úklidový pracovník -Vestec 110 Kč Praha-východ Úklidový pracovník -Vestec Ponúkajú pôžičky medzi jednotlivcami vážne 1 500 Kč Praha-východ Ponúkajú pôžičky medzi jednotlivcami vážne Dámské kalhoty zn. Pietro Filipi 250 Kč Praha-východ Dámské kalhoty zn. Pietro Filipi Zimní souprava na lyže a snowboard 900 Kč Praha-východ Zimní souprava na lyže a snowboard Zimní souprava na lyže a snowboard 800 Kč Praha-východ Zimní souprava na lyže a snowboard Dámské zimní lyžařské kalhoty 300 Kč Praha-východ Dámské zimní lyžařské kalhoty Dámská zimní bunda 400 Kč Praha-východ Dámská zimní bunda Dámská zimní bunda 400 Kč Praha-východ Dámská zimní bunda Dámská zimní bunda 250 Kč Praha-východ Dámská zimní bunda U-47700,Mexedrone,Crystal Meth,AH-7921,Heroin,Bath 100 Kč Praha-východ U-47700,Mexedrone,Crystal Meth,AH-7921,Heroin,Bath Být,2+kk,36,5,M2,doby,výstavby 2018 1 680 000 Kč Praha-východ Být,2+kk,36,5,M2,doby,výstavby 2018
Další nové inzeráty >>

Okres Praha-východ sousedí na západní hranici s Hlavním městem Prahou a okresem Prahou-západ, na jihu s Benešovskem, na východě s Kolínskem a Nymburskem a konečně na severu s Mladoboleslavskem a Mělnickem.

Charakteristická podoba okresu, tvořící svým excentrickým tvarem část kruhu okolo Prahy, má výrazně protáhlý tvar ve směru sever-jih. Jeho netradiční vzhled, nejzřetelnější v grafické podobě na mapě, dokládají údaje o vzdálenostech. Zatímco z jižního cípu okresu na jeho severní protějšek je přibližně 80 km, na nejužším místě okresu v katastru obce Úvaly činí jeho šířka pouhé 3 km.

Severní část okresu, jako součást Brandýské plošiny, je nížinného charakteru s nejnižší nadmořskou výškou 166 m v oblasti Labe. Do jižní části okresu již svými výběžky zasahuje Středočeská pahorkatina, která je součástí Českého masivu. Zde je terén již značně členitý a v blízkosti Ondřejova se nachází nejvyšší vrch Pecný s nadmořskou výškou 546 m.

Svojí rozlohou 755 km2 zaujímá okres 7. místo ve Středočeském kraji a 6,9 % z jeho rozlohy. Zemědělská půda zabírá skoro 65 % a lesy 22,5 % z rozlohy okresu. Svou hustotou osídlení 168 obyvatel na km2 se řadí k těm lidnatějším – hned za nejhustěji osídlené okresy Kladno a Praha-západ. K 1. 1. 2007 náleží do okresu Praha-východ celkem 110 obcí. Z celkového počtu obcí má 8 přiznán statut města a 4 byly stanoveny městysem. K 1. 1. 2008 bylo v okrese 127 041 obyvatel. Během roku 2007 bylo zaregistrováno 1 710 živě narozených dětí, což představuje 12 % z živě narozených ve Středočeském kraji, bylo uzavřeno 793 manželství a rozvedeno jich bylo 375.

Dějiny průmyslu na území dnešního okresu začínají vybudováním Ringhoferova hamru na tavení mědi v obci Kamenice v roce 1825. Byl to začátek tradice zpracování barevných kovů v této oblasti. Vedle hutnictví barevných kovů má na okrese tradici průmysl strojírenský, potravinářský a dřevozpracující. Díky poloze okresu v těsné blízkosti Prahy došlo na okrese k soustředění několika vědecko-výzkumných pracovišť.

Spolu s okresem Praha-západ má okres v republice naprosto výjimečné postavení, které dokládá většina sociálně-ekonomických charakteristik. Tyto dva okresy, uzavírající ve svém středu Hlavní město Prahu – mezinárodní metropoli – tvoří spolu pražskou středočeskou aglomeraci a slouží Praze jako její zázemí. Jsou pro Prahu zdrojem pracovních sil, doplňují pražský průmysl, stavebnictví a služby, zásobují Prahu potravinami, poskytují Praze svůj rekreační potenciál. Naopak na území obou okresů probíhá v posledním desetiletí masivní výstavba především rodinných domků. Probíhá zde proces tzv. suburbanizace, pražské ekonomicky silné obyvatelstvo se stěhuje do zázemí metropole s cílem zlepšení kvality bydlení. V důsledku tohoto suburbanizačního procesu dochází v obou okresech v posledních letech k významnému nárůstu počtu obyvatel migrací.

K 31. 12. 2007 bylo v rámci okresu Praha-východ evidováno 1 321 uchazečů o zaměstnání, což představuje registrovanou míru nezaměstnanosti 1,76 %. To je druhá nejnižší míra nezaměstnanosti ve Středočeském kraji. Oproti roku 2006, kdy byla míra nezaměstnanosti 2,07 %, došlo k mírnému poklesu.Situaci na trhu práce tady ovlivňuje blízkost Hlavního města Prahy. V okrese bylo k 31. 12. 2007 v registru ekonomických subjektů zapsáno celkem 36 064 subjektů. Z tohoto počtu tvoří 12,2 % činnosti z odvětví průmyslu, 11,7 % ze stavebnictví, 4 % ze zemědělství a lesnictví a 15,1 % z maloobchodu.

Školství je v okrese zastoupeno sítí základních škol, učilišť a středních škol. Střední všeobecné vzdělání lze získat na 3 gymnáziích v Říčanech, 1 v Brandýse nad Labem–Staré Boleslavi a 1 v Čelákovicích. V okrese je i jedna vyšší odborná škola.

Silně kultivovaná oblast má poměrně malý počet chráněných území. Zasahuje sem Národní přírodní památka Voděradské bučiny z kolínského okresu. Národní přírodní památka Větrušická rokle je známá svými skalnatými srázy na pravém břehu Vltavy. Oblast okresu Praha-východ je přesto zajímavá. V ploché nížině se nacházejí různé pahorky a údolíčka, hlavně pak terénní vyvýšeniny. Ty byly velmi žádaným zbožím různých prehistorických kultur, a tak se zde nacházejí některé z nejvýznamnějších archeologických nalezišť celých Čech, jako je třeba sídliště Homo erectus, člověka vzpřímeného, staré cca 700 000 let na Zlatém kopci u Přezletic.

I přesto, že na území okresu nejsou památky, mající celostátní význam, je území na kulturní a historické památky poměrně bohaté. Ve Staré Boleslavi se nachází kostel sv. Václava vybudovaný Břetislavem I., v Brandýse nad Labem zámek vybudovaný na místě původního gotického hradu. Zámek byl až do roku 1918 císařským majetkem a je znám jako oblíbené sídlo Rudolfa II.. Známým hradním objektem je zřícenina Jenštejna, který byl ve 14. století vybudován arcibiskupem Janem z Jenštejna. V řadě míst se nacházejí větší i menší zámecká sídla, jako např. Jirny, Otice, Panenské Břežany, Pyšely, Měšice, Štiřín a další.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tisk vybraných inzerátů >>
Odeslat výběr
Od Komu Kopie Text
Odběr inzerce
Po vložení emailu Vám budeme posílat inzeráty ze zvolené kategorie inzerce.
Novinky z okresu
Jdu do Itálie, tvrdil Rumun kráčející po dálnici na Německo

Praha – Když motoristé udělají chybu, musí následovat přiměřený trest – není ale důvod stresovat řidiče zbytečně vysokou pokutou: pak snadno znervózní a v rozrušení by se mohli dopustit další chyby, která by třeba vedla i k dalekosáhlým následkům. Je tedy na místě důkladně posoudit okolnosti každého případu a míru provinění – podobně jako to v případě trestných činů dělají soudy – přičemž ne vždy je na místě přistoupit k maximální možné sankci. Tohle pravidlo policejního provozu slyšel Deník od Michala Bílka a Radka Kalkuše – členů motohlídky pražských dopraváků, jejíž činnost měl po část služby možnost zblízka sledovat.

OBRAZEM: Zájemci o ezoteriku se sjeli na desítku

Praha - V prostorách Gymnázia Omská na Praze 10 se o víkendu konal festival ezoterických a duchovních směrů s názvem Miluj svůj život, který se pravidelně koná vždy v červenci v Plzni a na jaře a na podzim v Praze. Festival zabírá široké spektrum témat z oblasti zdravého životního stylu, ezoteriky, alternativní i klasické medicíny a léčitelství.

V Praze od dubna opět zdraží voda, letos už podruhé

Praha - V Praze opět zdraží voda, lidé za ni zaplatí 85,18 koruny za metr krychlový. Naposledy cena vodného a stočného stoupla od letošního ledna na současných 79 korun za metr krychlový. Zdražení na svém úterním jednání schválili radní hlavního města.

Pomoci zatočit s domácími tyrany má cvičení s Hankou

Praha - Pevný zadek, břišní pekáč či postava snů. To jsou pojmy, s nimiž se nyní více než jindy setkávají policisté, jež profese obyčejně přivádí do zcela jiného prostředí. Do světa, pro který jsou příznačné rány, šrámy, modřiny. Pláč. Úzkost z psychického trýznění. A mnohdy ještě něco mnohem horšího, přičemž oběti často nemají možnost utéct.

OBRAZEM: Topičův salon hostí prchavé okamžiky

Praha - Všechny podoby tvorby Jindry Vikové představuje Topičův salon v Praze. Výstava se jmenuje Prchavé okamžiky a koná se při příležitosti letošních sedmdesátin výtvarnice. Mnohotvárné dílo zahrnuje kresbu, drátěné objekty, práce z keramiky i porcelánu, obrazy, asambláže, koláže a fotogramy a je ponorem do aktuálních témat mezilidských vztahů v celé jejich šíři a složitosti.