v CZ verzi 658 345 inzerátů, měsíčně nás navštíví přes 100 000 lidí

Vložit inzerát zdarma

Praha-západ inzerce zdarma, bazar

Sekce inzerce zdarma

Nejnovější inzeráty


Avia Avie obytná karavan-po rekonstrukci 2015 75 000 Kč Praha-západ Avia Avie obytná karavan-po rekonstrukci 2015 Ponuku úveru, najmä on-line 1 000 Kč Praha-západ Ponuku úveru, najmä on-line PRODEJ 3 SPOJENÝCH UNIMO BUNĚK 145 000 Kč Praha-západ PRODEJ 3 SPOJENÝCH UNIMO BUNĚK Na prodej Antminer s9 14. s napájecím zdrojem 22 200 Kč Praha-západ Na prodej Antminer s9 14. s napájecím zdrojem Potřebujete naléhavé peníze? 200 000 000 Kč Praha-západ Potřebujete naléhavé peníze? Bytový dům Praha-západ 4 900 000 Kč Praha-západ Bytový dům Praha-západ Finanční pomoc s pojištěním. 50 000 000 Kč Praha-západ Finanční pomoc s pojištěním. Apple iPhone x - 256 GB 7 000 Kč Praha-západ Apple iPhone x - 256 GB Žako Africké šedé papoušci  pro prodej 3 500 Kč Praha-západ Žako Africké šedé papoušci pro prodej Vejce 4 Kč Praha-západ Vejce Prodej dohodou Praha-západ Prodej hledám zahradníka dohodou Praha-západ hledám zahradníka hledám zahradníka dohodou Praha-západ hledám zahradníka Doučování NJ u lektora Praha 250 Kč Praha-západ Doučování NJ u lektora Praha investora bez nesmyslných poplatků od 50.000 Kč až 10 Kč Praha-západ investora bez nesmyslných poplatků od 50.000 Kč až investora bez nesmyslných poplatků od 10 Kč Praha-západ investora bez nesmyslných poplatků od Prodám květiny: Asparágus, Agáve dohodou Praha-západ Prodám květiny: Asparágus, Agáve Prodám maturitu, výuční list, diplom dohodou Praha-západ Prodám maturitu, výuční list, diplom Rychlá a spolehlivá nabídka půjčky do 48 hodin 50 000 Kč Praha-západ Rychlá a spolehlivá nabídka půjčky do 48 hodin sekání  trávy dohodou Praha-západ sekání trávy Prodám Kakadu papoušci 3 000 Kč Praha-západ Prodám Kakadu papoušci Koupim haki leseni ruzne mnozstvi. 4 000 Kč Praha-západ Koupim haki leseni ruzne mnozstvi. Kapucínský opice prodej 3 500 Kč Praha-západ Kapucínský opice prodej nabídka půjčky mezi jednotlivci 20 000 Kč Praha-západ nabídka půjčky mezi jednotlivci Výklady karet 150 Kč Praha-západ Výklady karet Koupit TRANKIMAZIN, Rubifen 20 mg, rubifen, mazind 100 Kč Praha-západ Koupit TRANKIMAZIN, Rubifen 20 mg, rubifen, mazind Ztracený mourek dohodou Praha-západ Ztracený mourek Apple iPhone XR.Xs.Xs Max 64/256/512GB 17 000 Kč Praha-západ Apple iPhone XR.Xs.Xs Max 64/256/512GB
Další nové inzeráty >>

Území okresu tvoří půlměsíc obepínající ze západu Hlavní město Prahu. S Prahou má okres také nejdelší, východní, hranici. Na severovýchodě a jihovýchodě sousedí s okresem Praha–východ, na jihu s Příbramskem a Benešovskem, na západě s Berounskem a Kladenskem.

Povrch území tvoří řada vzájemně odlišných geomorfologických oblastí, jako jsou Turská, Bělohorská a Průhonická plošina, pahorkatiny Středočeského krasu a Dobříšsko-Štěchovická, Zdická a Pražská kotlina, oblast Jílovsko-Neveklovská, střední Povltaví, Benešovská pahorkatina a konečně vrchovina Hřebenů. Nejnižší místo - koryto Vltavy - je u Dolan 169 m n.m. a nejvyšší Lipový vrch je u Jílového o nadmořské výšce 458 m.

Svojí rozlohou 581 km2 je okres Praha–západ nejmenším okresem ve Středočeském kraji, zaujímá pouze 5,3 % z jeho rozlohy. Zemědělská půda zabírá 58,8 % a lesy 27,6 % z rozlohy okresu. Svou hustotou osídlení 182 obyvatel na km2 se naopak řadí mezi nejlidnatější okresy kraje. K 1. lednu 2007 náleží do okresu Praha–západ 79 obcí. Z celkového počtu obcí má 9 přiznán statut města a 2 obce byly stanovena městysem. K 1. 1. 2008 bylo v okrese 106 048 obyvatel. Během roku 2007 bylo zaregistrováno 1 456 živě narozených dětí, což představuje 10,2 % z živě narozených ve Středočeském kraji, bylo uzavřeno 550 sňatků a rozvedeno 357 manželství.

Území okresu Praha–západ nikdy nepatřilo v průmyslové činnosti k rozhodujícím oblastem středních Čech, vždy se zde však nacházela řada rozmanitých a zajímavých výrobních kapacit, zejména v odvětví hutnictví neželezných kovů, výroby stavebních hmot.

Okres má spolu s okresem Praha–východ v republice naprosto výjimečné postavení, které dokládá většina sociálně-ekonomických charakteristik. Tyto dva okresy – uzavírající ve svém středu Hlavní město Prahu,mezinárodní metropoli, tvoří spolu s Prahou pražskou středočeskou aglomeraci a slouží Praze jako její zázemí. Jsou pro hlavní město zdrojem pracovních sil, doplňují pražský průmysl, stavebnictví a služby, zásobují Prahu potravinami, poskytují Praze svůj rekreační potenciál. Naopak na území obou okresů probíhá v posledním desetiletí masivní výstavba především rodinných domků. Probíhá zde proces tzv. suburbanizace, pražské ekonomicky silné obyvatelstvo se stěhuje do zázemí metropole s cílem zlepšení kvality bydlení. V důsledku tohoto suburbanizačního procesu dochází v obou okresech v posledních letech k významnému nárůstu počtu obyvatel migrací.

K 31. 12. 2007 bylo v rámci okresu Praha-západ evidováno 1 025 uchazečů o zaměstnání, což představuje registrovanou míru nezaměstnanosti 1,64 %, a je nejnižší mírou nezaměstnanosti v kraji. Oproti roku 2006 došlo k poklesu z 2,06 %. Situaci na trhu práce tak, jako v okrese Praha–východ, ovlivňuje zejména blízkost Hlavního města Prahy. V okrese bylo k 31. 12. 2007 v registru ekonomických subjektů zapsáno celkem 32 191 subjektů. Z tohoto počtu tvoří 12,1 % činnosti z odvětví průmyslu, 10,9 % ze stavebnictví, 3,2 % ze zemědělství a lesnictví a 13,6 % z maloobchodu.

Školství je v okrese zastoupeno sítí především základních škol. Po ukončení základní školy musí většina dětí za vzděláním vyjíždět mimo okres, protože zde je nabídka středních škol a učilišť minimální, gymnázium není v okrese žádné.

Okres je významnou rekreační oblastí. Podél železničních tratí a v povodí řek vyrůstaly v minulosti rekreační vily jako letní sídla pražských měšťanů. Masového měřítka dosáhla rekreační výstavba mezi dvěma válkami a v poválečném období. Podél Berounky, Vltavy i Sázavy vyrostly celé chatové kolonie. Území patří v hustotě objektů individuální rekreace na přední místo v republice.

Do okresu zasahuje území Chráněné krajinné oblasti Český kras - vápencové území se zachovanými společenstvy teplomilných dubových a dubohabrových lesů s mnoha druhy rostlin a živočichů jinde vyhubených nebo silně ohrožených. Nachází se zde i Národní přírodní památka Medník – rozsáhlý lesní komplex s přirozenou skladbou v kaňonu Sázavy. V době, tzv. „neolitické revoluce“, kdy při získávání obživy docházelo k přechodu k zemědělství a s tím spojenému žďáření (vypalování) lesa, pěstování plodin a chovu dobytka, zanechávaly starověké kultury na svých sídlištích charakteristicky zdobenou keramiku. Lokalita této kultury se nachází v obci Statenice – Černý Vůl. Z následného období existují nálezy řivnáčské kultury - Řivnáč u Levého Hradce a kultury zvoncovitých pohárů, jejíž lokalita je v Kněževsi.

Nachází se zde celá řada kulturních památek významné historické ceny. Je to například románský kostel v Holubicích, barokní zámek v Hostivicích, průhonický zámek a další. Jednou z nejstarších památek je Levý Hradec, prohlášený za národní kulturní památku. Místo bylo osídleno již ve starší době kamenné a v 9. století zde vzniklo opevněné hradiště s podhradím. Místo bylo střediskem kmene Čechů a sídlem přemyslovského knížete Bořivoje a jeho manželky Ludmily před přesídlením na Pražský hrad. V Okoři je zřícenina mohutného hradu z druhé poloviny 14. století. Působivé okolí hradu Okoř se stalo centrem krajinářské malířské školy, jejímž hlavním představitelem byl A. Slavíček.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tisk vybraných inzerátů >>
Odeslat výběr
Od Komu Kopie Text
Odběr inzerce
Po vložení emailu Vám budeme posílat inzeráty ze zvolené kategorie inzerce.
Novinky z okresu
Nečekané spojenectví Velké války. Němce a Rusy dali dohromady hladoví vlci

Zimní měsíce na počátku roku 1917 byly na východní frontě první světové války pro obě strany kruté. Kromě nepřátelských kulek, dělostřeleckých šrapnelů, omrzlin a nesčetných nemocí se objevil nový nepřítel, který nerozlišoval mezi ruskými a německými vojáky. Tím byly početné smečky vyhladovělých vlků. Problém narostl do takových rozměrů, že se obě bojující strany proti společnému protivníkovi dočasně spojily.

Jak se bavili Nomádi? Archeologové objevili stolní hru starou čtyři tisíciletí

Skalní přístřešek na území dnešního Ázerbájdžánu skrýval jednu z nejstarších stolních her na světě. Schéma tvořené malými otvory vytesanými do podlahy podle týmu archeologů napovídá, jakým způsobem se bavili nomádští pastevci před zhruba čtyřmi tisíci lety. Mladší verze stejné hry přitom vědci našli i v jiných částech Blízkého východu.

Metro v problémech. Porucha na 20 minut vyřadila z provozu celou linku C

Do velkých potíží se dopoledne dostaly desítky tisíc lidí, které potřebovaly k přepravě použít metro na lince C. Od 9.23 až do 9.46 bylo v celé své délce mezi konečnými stanicemi Letňany a Háje mimo provoz.

Místo florbalu koně: v Praze finišuje blesková přestavba O2 areny

Jedna obří akce v O2 areně skončila a další se chystá. Po florbalovém mistrovství světa míří do vysočanské multifunkční haly koně. V neděli se rozdaly medaile mužům prohánějícím se za děravým míčkem a v té době už kolem největší areny v zemi vznikalo zázemí pro parkurovou soutěž.

Ženy překupovaly psy. Ti žili v otřesných podmínkách, trpěli nemocemi a umírali

/VIDEO/ Po půlročním shromažďování důkazů zahájili kriminalisté trestní stíhání dvou žen (18 a 46), které jsou podezřelé z trestných činů podvod, zanedbání péče o zvíře z nedbalosti a neoprávněné podnikání. Konkrétně je viní z toho, že z množíren psů kupovaly štěňata, která dále ve zuboženém stavu prodávaly přes inzeráty. Těchto prodejů mohou mít na svědomí až pět set. Policisté nyní hledají lidi, kterým také nějakého psa prodaly. Za uvedené trestné činy hrozí v případě odsouzení stíhaným ženám trest odnětí svobody až na pět let.