v CZ verzi 658 345 inzerátů, měsíčně nás navštíví přes 100 000 lidí

Vložit inzerát zdarma

Příbram inzerce zdarma, bazar

Sekce inzerce zdarma

Nejnovější inzeráty


podpora spolehlivá půjčka nabídka 20 000 Kč Příbram podpora spolehlivá půjčka nabídka zajímavý návrh 20 000 Kč Příbram zajímavý návrh příležitost pro každého, kdo v nouzi 20 000 Kč Příbram příležitost pro každého, kdo v nouzi RYCHLE PŮJČKY NABÍDKA 20 000 Kč Příbram RYCHLE PŮJČKY NABÍDKA rychlé půjčky 20 000 Kč Příbram rychlé půjčky Komerční půjčky 20 000 Kč Příbram Komerční půjčky nabízí peníze úvěry mezi jednotlivými vážný a upří 20 000 Kč Příbram nabízí peníze úvěry mezi jednotlivými vážný a upří rychlé a je připraven 20 000 Kč Příbram rychlé a je připraven Bankovní úvěr Transakce 20 000 Kč Příbram Bankovní úvěr Transakce Finanční pomoc:pujcky.online rychly 10 Kč Příbram Finanční pomoc:pujcky.online rychly prodej kamenného koryta 5 000 Kč Příbram prodej kamenného koryta Směnka pujčka 4 000 Kč Příbram Směnka pujčka DKW 350 NZ 15 900 Kč Příbram DKW 350 NZ Jawačz rv1954 135 000 Kč Příbram Jawačz rv1954 Hořák na vyjetý olej 35 200 Kč Příbram Hořák na vyjetý olej Kotel na vyjetý olej vč. hořáku 66 357 Kč Příbram Kotel na vyjetý olej vč. hořáku Topný olej PowerKraft Fluid 16 Kč Příbram Topný olej PowerKraft Fluid Pronájem 2+kk Drkolnov 9 000 Kč Příbram Pronájem 2+kk Drkolnov Vypůjčit peníze přímo bez hodnocení : pujckyuver 50 000 Kč Příbram Vypůjčit peníze přímo bez hodnocení : pujckyuver levné úvěrové nabídky dohodou Příbram levné úvěrové nabídky Tramal, Neurol, Adipex, Hypnogen, Adderall,diaz dohodou Příbram Tramal, Neurol, Adipex, Hypnogen, Adderall,diaz elektrická tříkolka 29 500 Kč Příbram elektrická tříkolka Elektrická tříkolka 35 695 Kč Příbram Elektrická tříkolka posilovna 31 000 Kč Příbram posilovna Nebankovní půjčka se zástavou nemovitosti dohodou Příbram Nebankovní půjčka se zástavou nemovitosti Spolehlivé a bezpecné financování. 10 Kč Příbram Spolehlivé a bezpecné financování. Fiat Linea 1,4 LPG 59 000 Kč Příbram Fiat Linea 1,4 LPG Dlažba bílá 44,5 x 44,5 cm 80 Kč Příbram Dlažba bílá 44,5 x 44,5 cm Tenkovrstvá pastovitá omítka ACTIVCEM zrno 1,5 mm 1 500 Kč Příbram Tenkovrstvá pastovitá omítka ACTIVCEM zrno 1,5 mm Sazenice vinné révy odrůda Dornfeder 195 Kč Příbram Sazenice vinné révy odrůda Dornfeder
Další nové inzeráty >>

Příbramsko se rozprostírá v jihozápadní části středních Čech a jako okrajová oblast sousedí s krajem Jihočeským - s okresy Písek a Strakonice, s krajem Plzeňským - s okresy Rokycany a Plzeň–jih. Severní hranici tvoří Berounsko a okres Praha–západ, východní pak Benešovsko.

V západní a severozápadní části tvoří přirozenou hranici pásmo brdských lesů. Krajina se vyznačuje terénním zvlněním. Pozvolné stoupání vede ze širokých údolí na táhlé hřebeny a plošiny, které přesahují výšku 800 m. Nachází se zde nejvyšší místa středních Čech – vrchy Tok (864 m n.m.), Praha (862 m n.m.) a Třemšín (826 m n.m.). Nejníže položeným místem okresu je koryto říčky Křeničné s 271 m nadmořské výšky.

Napříč územím protéká řeka Vltava, která je dělí na dvě nestejné části. Na tomto vodním toku jsou dvě přehrady - Orlická a Kamýcká. Přehrada Orlík je, co do objemu vody, největší přehradou v republice. Příbramský region je značně členitý s výrazným zalesněním krajiny.

Svojí rozlohou 1 692 km2 je okres Příbram největším okresem ve Středočeském kraji, zaujímá 15,4 % z jeho rozlohy. Zemědělská půda zabírá 44,2 % z rozlohy okresu a lesy 43,6 %. Svými 738 km2 lesů je nejvíce zalesněnou oblastí v kraji. Svou hustotou osídlení 65,5 obyvatel na km2 se naopak řadí mezi nejřidčeji osídlené okresy kraje. K 1. lednu 2007 náleží do okresu Příbram 121 obcí. Z celkového počtu obcí jich má 7 přiznán statut města a 1 obec byla stanovena městysem. K 1. 1. 2008 bylo v okrese 110 893 obyvatel. Během roku 2007 bylo zaregistrováno 1 148 živě narozených dětí, což představuje 8 % z živě narozených ve Středočeském kraji, bylo uzavřeno 546 sňatků a rozvedeno 246 manželství.

Nerostné bohatství v hlubinách země na úpatí Brd pod Třemošnou zajistilo městu Příbram i celému regionu světové jméno. Historie města je již od dávných dob spjata s hornickou činností. Za svůj rozvoj po druhé světové válce vděčí Příbramsko rovněž báňské činnosti, a to těžbě uranových rud, což však na druhé straně přineslo současným generacím vážné ekologické problémy.

Vedle uranového průmyslu byl pro oblast charakteristický průmysl strojírenský, potravinářský a hutnictví neželezných kovů. V průběhu 90. let se stal zásadním pro situaci na okrese útlum uranového průmyslu. Část zaměstnavatelů z ekonomických důvodů musela omezit svoji činnost nebo zanikla. Některým se podařilo výrobu zracionalizovat, udržet, případně rozšířit. Pro rozvoj a oživení oblasti je žádoucí najít velkého investora, který by nahradil ukončené těžební činnosti.

K 31. 12. 2007 bylo v rámci okresu Příbram evidováno 3 637 uchazečů o zaměstnání, což představuje registrovanou míru nezaměstnanosti 5,96 %, je to třetí nejvyšší míra nezaměstnanosti v kraji. Oproti roku 2006 došlo ke snížení ze 7,04 %. V okrese bylo k 31. 12. 2007 v registru ekonomických subjektů zapsáno celkem 28 519 subjektů. Z tohoto počtu tvoří 14,1 % činností z odvětví průmyslu, 14,5 % ze stavebnictví, 7,7 % ze zemědělství a lesnictví a 15,5 % z maloobchodu.

Školství je v okrese zastoupeno sítí základních škol, učilišť, středních a vyšších škol. Střední všeobecné vzdělání lze získat na 2 gymnáziích v Příbrami, po jednom gymnáziu je ještě v Dobříši a Sedlčanech. Na vyšších odborných školách lze získat vzdělání zaměřené na zdravotnictví, strojírenství, elektrotechniku, geodézii či ekonomii. V Příbrami se nachází také pobočka českobudějovické Vysoké školy evropských a regionálních studií.

Příbramsko je pro své přírodní krásy i příhodnou polohu vyhledávaným turistickým teritoriem. Nachází se zde celá řada rekreačních ubytovacích zařízení. Velice oblíbené a využívané je okolí vodní nádrže Orlík.

Minulost Příbramska je bezprostředně spjata s hornickou tradicí. V samotné Příbrami je vybudován hornický skanzen, který ukazuje nejen slavné doby hornického města, ale i neutěšené postavení obyčejných kovkopů. Starou poutní slávu připomíná nad městem Svatá hora, kde je chrám, který byl v letech 1658 – 1675 přebudován v barokním stylu. Je dílem italského stavitele C. Luragha, autorem sochařské výzdoby portálu je známý M. Brokoff. Dále je to městys Jince, jehož historie je psána především železářskou výrobou. Nejstarší písemný doklad je znám z roku 1390. První vysoká pec je uváděna z roku 1646. V roce 1810 tu hrabě Rudolf Vrbna buduje vysokou pec Barboru, která na svém místě stojí dodnes. Nad Jincemi je vrch Plešivec s největším brdským prehistorickým hradištěm z období knovízské kultury. V Dobříši je proslulý zámek s krásným parkem, Sedlčany patří k nejstarším městům v Čechách a v době posledních Přemyslovců byly trhovou rožmberskou vsí se zlatými doly, které patřily českým králům. Známý zámek i zbytek židovské čtvrti lze navštívit v Březnici a v Rožmitále pod Třemšínem hrad, postavený v polovině 14. století Arnoštem z Pardubic.

Na Příbramsku se nachází Národní přírodní památka Drbákov – Albertovy skály – jeden z nejúplnějších a nejlépe zachovaných souborů ekosystémů význačných pro říční fenomén střední Vltavy, ve kterém můžeme obdivovat přirozená společenstva skalních srázů v údolí Vltavy i zachovalé suťové lesy s hojným výskytem tisu. Dále je na Příbramsku celá řada drobných přírodních památek.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tisk vybraných inzerátů >>
Odeslat výběr
Od Komu Kopie Text
Odběr inzerce
Po vložení emailu Vám budeme posílat inzeráty ze zvolené kategorie inzerce.
Novinky z okresu
Pohlednice z minulosti: Německá okupace v březnu roku 1939

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Ve středu 15. března 1939 vysílal od ranních hodin rozhlas zdrcující zprávu, že německá branná moc překročila státní hranice a že Čechy a Morava jsou přičleněny k Německu.

Británie míří z EU. Jak brexit dopadne na lidi i firmy z Česka? Přečtěte si

Brexit (z anglického Britain a exit) je zkrácené označení pro proces ukončení členství Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v Evropské unii. K tomu má dojít na základě rozhodnutí britských voličů v referendu, které se konalo 23. června 2016. Jak a kde všude se u nás může projevit?

Nemohl se nadechnout, srdce rychle tlouklo. Arytmií v Česku trpí 200 tisíc lidí

Pan Filip pracuje jako obchodník se zemědělskou technikou a společně s manželkou provozuje drobné hospodářství. Moc volného času tedy nemá, a hlavně přes léto, když je sezona, tráví hodně času na poli. A právě to se mu minulý rok stalo skoro osudným.

Zrychlení tratí brání například i prostorová omezení a přejezdy

Střední Čechy – Začnou vlaky ve středních Čechách jezdit rychleji? Problematika není tak jednoduchá, že stačí pouze zvýšit rychlost, kterou vlaky pojedou. Kromě finanční náročnosti, která souvisí se zrychlováním tratí, existuje v problematice celá řada limitujících faktorů; těmi mohou být i prostorové možnosti, kdy nelze přeložit celou trať do nové stopy a tím docílit jejího zrychlení. Řekl to Marek Illiaš, mluvčí Správy železniční dopravní cesty.

Příbram změnila ceny za zábor veřejného prostranství

Příbram - Vyhláška zabývající se poplatky za zábor veřejného prostranství se dostala na stům městských zastupitelů. Návrh vedení města počítal jednak se zvýšením cen, ale také i s tím, že za zábor budou v budoucnu platit i akce nekomerčního rázu. To se ale nelíbilo opozici.