v CZ verzi 658 345 inzerátů, měsíčně nás navštíví přes 100 000 lidí

Vložit inzerát zdarma

Rychnov nad Kněžnou inzerce zdarma, bazar

Sekce inzerce zdarma

Nejnovější inzeráty


Indický Běžec 160 Kč Rychnov nad Kněžnou Indický Běžec Kyanid draselný (KCN) k prodeji za velmi výhodnou dohodou Rychnov nad Kněžnou Kyanid draselný (KCN) k prodeji za velmi výhodnou Nembutal Sodium (pentobarbital) na prodej (pro léč dohodou Rychnov nad Kněžnou Nembutal Sodium (pentobarbital) na prodej (pro léč good price BK-EBDP kristallen 430 000 Kč Rychnov nad Kněžnou good price BK-EBDP kristallen Mini Bulteriéra Stenata Pro Prodej 3 500 Kč Rychnov nad Kněžnou Mini Bulteriéra Stenata Pro Prodej nabízet úvěry dohodou Rychnov nad Kněžnou nabízet úvěry Koupit 5f-abk48,Apvp,MDMA,5APB,6APB,MDPV,3,4-Dmmc, 100 Kč Rychnov nad Kněžnou Koupit 5f-abk48,Apvp,MDMA,5APB,6APB,MDPV,3,4-Dmmc, Koupit 5f-abk48,Apvp,MDMA,5APB,6APB,MDPV 100 Kč Rychnov nad Kněžnou Koupit 5f-abk48,Apvp,MDMA,5APB,6APB,MDPV nabídka půjčky 100 Kč Rychnov nad Kněžnou nabídka půjčky přívěsný vozík pro psy 54 000 Kč Rychnov nad Kněžnou přívěsný vozík pro psy PROJEKT A VÝSTAVBA RD dohodou Rychnov nad Kněžnou PROJEKT A VÝSTAVBA RD Modré dámské trenýrky na tělocvik retro 100 Kč Rychnov nad Kněžnou Modré dámské trenýrky na tělocvik retro Francouzská Bull Dog Pupys na prodej dohodou Rychnov nad Kněžnou Francouzská Bull Dog Pupys na prodej Získejte rychlé půjčky dohodou Rychnov nad Kněžnou Získejte rychlé půjčky honda ntv 650 dohodou Rychnov nad Kněžnou honda ntv 650 24 hodin půjčka dohodou Rychnov nad Kněžnou 24 hodin půjčka nabídka půjčky dohodou Rychnov nad Kněžnou nabídka půjčky Prodám pískovcové žlaby vybourané ze stáje. dohodou Rychnov nad Kněžnou Prodám pískovcové žlaby vybourané ze stáje. Prodám pískovcové žlaby vybourané ze stáje dohodou Rychnov nad Kněžnou Prodám pískovcové žlaby vybourané ze stáje Doklad o dobré víře věřitele, který působí v celé 1 Kč Rychnov nad Kněžnou Doklad o dobré víře věřitele, který působí v celé Podíl na maximum: Dostal jsem svůj úvěr. 1 Kč Rychnov nad Kněžnou Podíl na maximum: Dostal jsem svůj úvěr. Úvěry a financování vašich projektů 500 Kč Rychnov nad Kněžnou Úvěry a financování vašich projektů Urgentní půjčka bez protokolu 24h 100 Kč Rychnov nad Kněžnou Urgentní půjčka bez protokolu 24h Kredity a financování bez protokolu 500 Kč Rychnov nad Kněžnou Kredity a financování bez protokolu Adipex 15mg(whatsapp (+420296183275 dohodou Rychnov nad Kněžnou Adipex 15mg(whatsapp (+420296183275 Koupím obrazy: Oldřich Hlavsa dohodou Rychnov nad Kněžnou Koupím obrazy: Oldřich Hlavsa FINANČNÍ INSTITUT pro pomoc 10 Kč Rychnov nad Kněžnou FINANČNÍ INSTITUT pro pomoc Prodám GARÁŽ - Doudleby n. O. 140 000 Kč Rychnov nad Kněžnou Prodám GARÁŽ - Doudleby n. O. ~Ketamin, Mdpv a rozmanitost jiných chemických . 10 Kč Rychnov nad Kněžnou ~Ketamin, Mdpv a rozmanitost jiných chemických . Základy aplikované matematiky Tichy ŠKRÁŠEK dohodou Rychnov nad Kněžnou Základy aplikované matematiky Tichy ŠKRÁŠEK
Další nové inzeráty >>

Okres Rychnov nad Kněžnou se rozkládá na východě Královéhradeckého kraje. Na západě sousedí s okresem Hradec Králové, na severu s okresem Náchod. Jižní hranici má s Pardubickým krajem (s okresy Pardubice a Ústí nad Orlicí) a na východě sousedí s Polskem. K 31. 12. 2007 se rozlohou 982 km2 na celkové ploše Královéhradeckého kraje podílí 21 % a je druhým největším okresem v kraji (za okresem Trutnov). Z hlediska počtu obyvatel je rychnovský okres druhým nejmenším v kraji (nejmenší je okres Jičín), k 31. 12. 2007 jich zde žilo 79 042, tj. 14,3 % z celkového počtu obyvatel kraje. Vyznačuje se nejmenší hustotou zalidnění, na 1 km2 připadá 81 obyvatel.

Povrch okresu tvoří v jihozápadní oblasti roviny, ve střední pahorkatiny, které posléze přecházejí v horský masív Orlických hor. Nejnižším bodem v okrese je místo u Týniště nad Orlicí (246 m nadmořské výšky), nejvyšším pak Velká Deštná (nejvyšší hora Orlických hor) s 1 115 m nadmořské výšky. Tyto výškové rozdíly se projevují i v rozdílnosti podnebí. Na jihozápadě je podnebí mírné, v oblasti Orlických hor je podnebí drsnější.

Pro jedinečnost krajiny, zachovalost jednotlivých prvků a jejich vzájemnou vyváženost byly v roce 1969 Orlické hory vyhlášeny chráněnou krajinnou oblastí. Do plochy 204 km2 bylo zahrnuto podhůří a hlavní hřeben od Olešnice v Orlických horách až po Zemskou bránu. Je zde také většina maloplošných chráněných území, z nichž nejcennější je národní přírodní rezervace Bukačka, často nazývaná botanickou zahradou Orlických hor. Celkem jsou na území okresu dvě národní přírodní rezervace, 12 přírodních památek a 20 přírodních rezervací.

Povodí okresu tvoří tři hlavní řeky, Divoká Orlice, Zdobnice a Bělá s hlavními přítoky Rokytenkou, Kněžnou, Klausou a Dědinou. Území okresu náleží do povodí řeky Labe. Vodní plochy tvoří z celkové rozlohy okresu pouze 1,1 %.

Dopravní síť okresu charakterizují dva dopravní tahy: z Hradce Králové přes Týniště nad Orlicí, Kostelec nad Orlicí, Vamberk směrem na Šumperk. Druhý pak z Náchoda přes Dobrušku, Rychnov nad Kněžnou a Vamberk do Ústí nad Orlicí a do Brna.

Mírné podnebí a v zimě dostatek sněhové přikrývky jsou důvodem ke stále vzrůstající návštěvnosti horských středisek Orlických hor. Region Rychnovska je dnes přitažlivou turistickou a rekreační oblastí, kde se mimořádné bohatství kulturních památek snoubí s malebnou krásou Orlických hor a krajiny podhůří. Rozmanitostí přírodních krás a bohatstvím kulturních památek se řadí k nejpozoruhodnějším místům české země. Přispívá k tomu i řada šlechtických sídel převážně obklopených rozhlehlými parky se vzácnými dřevinami.

Z celkové rozlohy okresu tvoří 54,1 % zemědělská půda, ze které 62 % zabírá orná půda a 33,7 % je trvale zatravněná. Víc jak 37 procent plochy okresu je pak pokryto převážně jehličnatými (z více než osmdesáti procent) a listnatými lesy.

Ve struktuře obcí převládají obce s počtem obyvatel 200 - 499 (35 %) a malé obce do 199 obyvatel (22,5 %). Z celkového počtu 80 samostatných obcí jich má 9 statut města. Ve třech městech nad pět tisíc obyvatel žilo 34,7 % trvale bydlícího obyvatelstva okresu. V sídelní struktuře zaujímá první místo okresní město Rychnov nad Kněžnou s 11 587 obyvateli.

Na základě zákona č. 314/2002 Sb. o stanovení obcí s pověřeným obecním úřadem a stanovení obcí s rozšířenou působností bylo na území okresu vytvořeno sedm správních obvodů pověřených obecních úřadů - Rychnov nad Kněžnou, Dobruška, Kostelec nad Orlicí, Opočno, Rokytnice v Orlických horách, Týniště nad Orlicí a Vamberk a tři správní obvody obcí s rozšířenou působností - Rychnov nad Kněžnou, Dobruška a Kostelec nad Orlicí. Tyto obce jsou pověřeny výkonem vybraných funkcí státní správy pro všechny obce, které do jejich správního obvodu přísluší.

Ke konci roku 2007 bylo z hlediska struktury podnikatelské sféry zapsáno do registru ekonomických subjektů 17 130 podnikatelských subjektů, to představuje 13,4 % z celkového počtu ekonomických subjektů kraje. Fyzické osoby tvořily 69,3 % a právnické osoby 30,7 %. V členění podle odvětvové činnosti tvořily z celkového počtu necelých 14 procent podniky zabývající se průmyslem, 10,2 % tvořily stavební podniky, 13,1 % zemědělské podniky, ale nejvíce, 31,2 % podniky zabývající se obchodem, ubytováním a stravováním.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tisk vybraných inzerátů >>
Odeslat výběr
Od Komu Kopie Text
Odběr inzerce
Po vložení emailu Vám budeme posílat inzeráty ze zvolené kategorie inzerce.
Novinky z okresu
Torza svinarského mostu mají sloužit cyklistům

Rozhledna na Rozárce, přemostění slepého ramene Orlice či součást cyklostezky na Piletickém potoku. Takové návrhy padly v souvislosti s dalším životem torza bývalého mostu plukovníka Šrámka ve Svinarech. To zatím na svůj další život čeká za plotem nedaleko svého novodobého nástupce.

Sekat trávu až na hlínu, nebo ne?

Škodí přírodě, vysušuje už tak vyprahlá města a navíc to nevypadá hezky. Těmito argumenty lidé nejčastěji kritizují jarní sekání trávy ve dvou největších městech kraje - v Trutnově a Hradci Králové.

Pod přezdívkou Princezna kočička ujela křehká slečna tisíc mil

Martina Josefa Veselá z Březnice na Příbramsku letos oslavila své 24. narozeniny. Tato éterická dívka ráda vaří, peče a tráví čas se svým kotětem. A ještě něco byste o ní měli vědět. V červnu se pod přezdívkou Princezna kočička zúčastnila závodu 1000 Miles Adventure, což je jeden z vůbec nejtěžších cyklistických závodů dlouhý více než 1600 kilometrů s 40kilometrovým převýšením.

Boj Holby a Náchoda o pivovar pokračuje

Už osmým rokem se táhne spor o platnost prodeje Pivovaru Náchod. Ve středu jej začal počtvrté projednávat Krajský soud v Hradci Králové. Rozhodnutí by mělo padnout zřejmě na konci září.

Vyfrézovaná silnice brzdí provoz

Mezi Solnicí a Ještěticemi by řidiči měli počítat se zdržením. Silničáři zde frézují a asfaltují cestu. Provoz je sveden do jednoho pruhu a řízen kyvadlově.