v CZ verzi 658 345 inzerátů

Vložit inzerát zdarma

Teplice inzerce zdarma, bazar

Sekce inzerce zdarma

Nejnovější inzeráty


Pekaři - KM PRODUKT - FOOD s.r.o. dohodou Teplice Pekaři - KM PRODUKT - FOOD s.r.o. Pomocní kuchaři - BR2GROUP s.r.o. dohodou Teplice Pomocní kuchaři - BR2GROUP s.r.o. Pomocní kuchaři - Actanola s.r.o. dohodou Teplice Pomocní kuchaři - Actanola s.r.o. Pomocníci v kuchyni - U Veselýho Mandlu dohodou Teplice Pomocníci v kuchyni - U Veselýho Mandlu Pomocníci v kuchyni - Hotel Prince de Ligne s.r.o. dohodou Teplice Pomocníci v kuchyni - Hotel Prince de Ligne s.r.o. Pracovníci ostrahy a bezpečnostních agen - Mgr. Petr Schäfer dohodou Teplice Pracovníci ostrahy a bezpečnostních agen - Mgr. Petr Schäfer Pracovníci ostrahy, strážní - NOKIKA s.r.o. dohodou Teplice Pracovníci ostrahy, strážní - NOKIKA s.r.o. Pracovníci ostrahy, strážní - PK HOLDING CZ s. r. o. dohodou Teplice Pracovníci ostrahy, strážní - PK HOLDING CZ s. r. o. Pomocní skladníci - Nábytek NATALI s.r.o. dohodou Teplice Pomocní skladníci - Nábytek NATALI s.r.o. Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - ARAMARK, s.r.o. dohodou Teplice Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - ARAMARK, s.r.o. Kuchaři (kromě šéfkuchařů), pomocní kuch - Ondřej Šimůnek dohodou Teplice Kuchaři (kromě šéfkuchařů), pomocní kuch - Ondřej Šimůnek Mechanici a opraváři osobních automobilů - Chára Sport, a.s. dohodou Teplice Mechanici a opraváři osobních automobilů - Chára Sport, a.s. Obchodní referenti - Bc. Michal Svoboda dohodou Teplice Obchodní referenti - Bc. Michal Svoboda Obchodní zástupci - SULKO s. r. o. dohodou Teplice Obchodní zástupci - SULKO s. r. o. Obsluha stacionárních strojů a zařízení - Libel s.r.o. dohodou Teplice Obsluha stacionárních strojů a zařízení - Libel s.r.o. Pomocní manipulační pracovníci v dopravě - IMPULS s.r.o. dohodou Teplice Pomocní manipulační pracovníci v dopravě - IMPULS s.r.o. Schreiner Transporte - hledá řidiče MKD dohodou Teplice Schreiner Transporte - hledá řidiče MKD Kanna indická - koupím cibule dohodou Teplice Kanna indická - koupím cibule Mikina kiss me se psem 200 Kč Teplice Mikina kiss me se psem Prodám psí zateplený a nepromokavý obleček 100 Kč Teplice Prodám psí zateplený a nepromokavý obleček Autokeratometr 49 000 Kč Teplice Autokeratometr Daruji za odvoz akvarium dohodou Teplice Daruji za odvoz akvarium Daruji za odvoz akvarium dohodou Teplice Daruji za odvoz akvarium Daruji za odvoz akvarium dohodou Teplice Daruji za odvoz akvarium Daruji za odvoz akvarium dohodou Teplice Daruji za odvoz akvarium Daruji za odvoz akvarium dohodou Teplice Daruji za odvoz akvarium Daruji akvarijní rybyčky dohodou Teplice Daruji akvarijní rybyčky Výkup olejů a nafty dohodou Teplice Výkup olejů a nafty Žiuvá hudba PIKANT dohodou Teplice Žiuvá hudba PIKANT Živá hudba PIKANT dohodou Teplice Živá hudba PIKANT
Další nové inzeráty >>

Okres Teplice se rozkládá v severozápadní části České republiky při hranicích se SRN. Na jihozápadě sousedí s okresem Most, na východě s Ústím nad Labem, na jihovýchodě s okresem Litoměřice a na jihozápadě malou částí s okresem Louny.

Rozloha teplického okresu činí 469 km2, čímž se řadí svojí velikostí mezi sedmi okresy Ústeckého kraje na 5. místo. Okres Teplice zaujímá necelých 8 % celkové rozlohy kraje. Území okresu je velmi členité a je z jedné čtvrtiny pokryto Krušnými horami o průměrné výšce 570 m n.m. s nejvyšším bodem Pramenáč (909 m n.m.). Na jihovýchodní straně zabíhá do okresu část Českého středohoří s nejvyšším vrchem Pařez (733 m n.m.). Střední výška této hornaté části činí zhruba 450 m n.m. Průměrná nadmořská výška nížin, které pokrývají zhruba polovinu rozlohy okresu se pohybuje okolo 200 m n.m. Jediným větším vodním tokem protékajícím severovýchodním směrem přes město Bílinu k obci Žalany je řeka Bílina s celkovým povodím 20,5 km dlouhým. U Malhostic, kde je také nejnižší bod okresu, 162 m n.m., vtéká do ústeckého okresu. Jejími největšími přítoky jsou Mikulovský potok, Syčivka, Bouřlivec a Košťanský potok.

Z dalších vodních ploch v okrese jsou nejvýznamnější čtyři uměle vytvořené nádrže, a to ve Všechlapech, Modlanech a v bývalých dolech Kateřina a Barbora. Největší z nich je nádrž vybudovaná ve Všechlapech v rozsahu asi 1 km délky a 300 m šíře.

Klimatické podmínky okresu jsou značně ovlivňovány vertikální členitostí území celého Podkrušnohoří. Průměrná roční teplota v okrese se pohybuje mezi 6 – 7 °C. Dešťový stín, který zasahuje údolní oblast okresu je příčinou nízkých srážek, které se pohybují kolem 600 mm ročně.

Z celkové rozlohy teplického okresu, 469 km2, zaujímá zemědělská půda přibližně 161 km2 a nezemědělská půda 308 km2. Zemědělská půda je dále rozčleněna na ornou půdu (51,7 %), trvalé travní porosty (39,0 %) a zahrady (5,7 %). Z nezemědělské půdy zaujímá lesní půda 46,6 %.

Teplickým okresem prochází důležité železniční a silniční dopravní tepny. Většina železničních tratí byla v okrese vybudována již v minulém století. V důsledku dřívější povrchové těžby uhlí docházelo k jejich častému překládání. Nejdůležitější jsou železniční tratě vedoucí z Chomutova přes Most a Teplice do Ústí nad Labem. V silniční dopravě má prvořadou úlohu mezinárodní trasa E 55, která vede ze SRN přes Cínovec, Dubí, Teplice a okres opouští asi 2,5 km za obcí Bořislav.

Okres Teplice je bohatý na historické a kulturní památky. Mezi nejstarší se řadí objekty v oblasti měst Teplice, Duchcov, Bílina a Dubí. K nejnavštěvovanějším patří Duchcovský zámek, postavený kolem roku 1570 a je proslulý působností G. Casanovy. Teplice jsou známy jako významné světoznámé lázně, jejichž vznik se traduje do roku 762. Léčivé prameny se proslavily daleko za hranicemi. Léčí se zde nemoci pohybového a oběhového ústrojí. V dnešní době jsou lázně nejvíce navštěvovány pacienty z Arabských zemí.

Horská oblast okresu je využívána pro krátkodobou rekreaci obyvatelstva. Zejména v zimě jsou horské svahy Krušných hor využívány pro zimní sporty a to sportovci i ze vzdálených míst z vnitrozemí, ale i z ciziny.

Okres je v současné době rozdělen na 34 obcí, z nichž 8 má statut města. Obce mají 114 částí a dále jsou rozděleny na 225 základních sídelních jednotek. Ke dni sčítání bylo v okrese k trvalému pobytu přihlášeno 126 098 osob.

Vlivem transformačního procesu, započatého v roce 1991, došlo v oblasti hospodářství k značným změnám. Několik významných průmyslových podniků bylo uzavřeno a některé státní podniky byly rozprodány a v řadě dalších byla ukončena činnost. V okrese se začala zvyšovat nezaměstnanost, která na konci roku 2001 dosáhla 16,57 % a stále se zvyšuje.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tisk vybraných inzerátů >>
Odeslat výběr
Od Komu Kopie Text
Odběr inzerce
Po vložení emailu Vám budeme posílat inzeráty ze zvolené kategorie inzerce.
Novinky z okresu
Bystřany mají opět obvodního lékaře. Bude mít ordinaci v domově důchodců

Bystřany - V průběhu roku 2017 obvodní lékař Ivan Janura, který v Bystřanech působil dlouhodobě, z důvodu nemoci ukončil svojí lékařskou praxi. 

Meteorologové varují: Pozor na náledí

Severní Čechy - V celé České republice se bude od pátečního večera tvořit četné náledí. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu s vysokým stupněm nebezpečí platí do sobotních 10:00. Celodenní mrazy ale na většině území přetrvají až do pondělí.

Starosta není prezident. Vedením obcí na Teplicku přímá volba nevoní

Teplicko /ANKETA/ - Po přímé volbě prezidenta si možná budeme vybírat také svého starostu. Poslanci totiž jednají o návrhu zákona, podle kterého by právě nejvyšší představitele měst a obcí mohli volit přímo občané.

FOTO: Protest měl odezvu i mezi studenty teplického gymnázia

Teplicko – Ve čtvrtek se někteří studenti teplického gymnázia zúčastnili celostátní výstražné stávky studentstva s názvem Vyjdi ven.

Tepličtí skauti hledají bývalé členy, připravují internetovou kroniku

Teplice - Skauti ze střediska Dvojka Teplice se připravují na 30. výročí znovuzaložení svých oddílů. To nastane za necelé dva roky, v únoru 2020.