v CZ verzi 658 345 inzerátů

Vložit inzerát zdarma

Trutnov inzerce zdarma, bazar

Sekce inzerce zdarma

Nejnovější inzeráty


Pracovníci ostrahy, strážní - RETAIL SECURITY s.r.o. dohodou Trutnov Pracovníci ostrahy, strážní - RETAIL SECURITY s.r.o. Elektrotechnici a technici energetici te - SII s.r.o. dohodou Trutnov Elektrotechnici a technici energetici te - SII s.r.o. Číšníci a servírky - HAST spol. s r.o. dohodou Trutnov Číšníci a servírky - HAST spol. s r.o. Číšníci a servírky - PETR´S HOTELS s. r. o. dohodou Trutnov Číšníci a servírky - PETR´S HOTELS s. r. o. Číšníci a servírky - GASTOMY, s.r.o. dohodou Trutnov Číšníci a servírky - GASTOMY, s.r.o. Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - AEZZ a.s. dohodou Trutnov Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - AEZZ a.s. Ostatní specialisté a odborní pracovníci - Dětský domov a školní jídelna, dohodou Trutnov Ostatní specialisté a odborní pracovníci - Dětský domov a školní jídelna, Pekaři - AEZZ a.s. dohodou Trutnov Pekaři - AEZZ a.s. Číšníci a servírky - Pavel Janák dohodou Trutnov Číšníci a servírky - Pavel Janák Číšníci a servírky - Mgr. Miloslav Šmíd dohodou Trutnov Číšníci a servírky - Mgr. Miloslav Šmíd Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - Pavel Janák dohodou Trutnov Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - Pavel Janák Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - MULTI-Catering s.r.o. dohodou Trutnov Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - MULTI-Catering s.r.o. Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - SIKYTA, spol. s r.o. dohodou Trutnov Kuchaři (kromě šéfkuchařů) - SIKYTA, spol. s r.o. Mechanici a opraváři motorek - MOTOCHIP s.r.o. dohodou Trutnov Mechanici a opraváři motorek - MOTOCHIP s.r.o. Montážní dělníci ostatních výrobků - ENEL spol. s r.o. dohodou Trutnov Montážní dělníci ostatních výrobků - ENEL spol. s r.o. Obchodní referenti - ENEL spol. s r.o. dohodou Trutnov Obchodní referenti - ENEL spol. s r.o. Obchodní zástupci - SIKYTA, spol. s r.o. dohodou Trutnov Obchodní zástupci - SIKYTA, spol. s r.o. Operátoři telefonních panelů - ENEL spol. s r.o. dohodou Trutnov Operátoři telefonních panelů - ENEL spol. s r.o. Pomocní pracovníci ve výrobě - FORCE TRADE s.r.o. dohodou Trutnov Pomocní pracovníci ve výrobě - FORCE TRADE s.r.o. Pomocní skladníci - at WILL, s.r.o. dohodou Trutnov Pomocní skladníci - at WILL, s.r.o. Chovatelé ostatních hospodářských zvířat - FARMERS spol. s  r. o. dohodou Trutnov Chovatelé ostatních hospodářských zvířat - FARMERS spol. s r. o. Elektromechanici - České dráhy, a.s. dohodou Trutnov Elektromechanici - České dráhy, a.s. Obchodní zástupci - ELIT CZ, spol. s r.o. dohodou Trutnov Obchodní zástupci - ELIT CZ, spol. s r.o. Pekaři - Jana Wlotzková dohodou Trutnov Pekaři - Jana Wlotzková Finance pro Vás dohodou Trutnov Finance pro Vás Efedrin, mefedron, ketamin, ibogain 100 Kč Trutnov Efedrin, mefedron, ketamin, ibogain Moderní džíny 120 Kč Trutnov Moderní džíny Hnědý kožíšek 499 Kč Trutnov Hnědý kožíšek Dámská košile 200 Kč Trutnov Dámská košile Gepardí legíny 120 Kč Trutnov Gepardí legíny
Další nové inzeráty >>

Okres Trutnov se rozprostírá v severní části kraje, kde přechází z podhorského pásma v horský masiv Krkonoš. Severní hranici tvoří v celé délce státní hranice s Polskem, na východě a v části jižní hranice sousedí s okresem Náchod. Západní hranici okresu tvoří okres Semily z Libereckého kraje, zbývající část jižní hranice okres Jičín a z malé části okres Hradec Králové. K 31. 12. 2007 se rozlohou 1 147 km2 na celkové ploše Královéhradeckého kraje podílí 24,1 % a je největším okresem v kraji. Z hlediska počtu obyvatel se trutnovský okres řadí na druhé místo v kraji za okres Hradec Králové, k 31. 12. 2007 jich zde žilo 120 462, tj. 21,8 % z celkového počtu obyvatel kraje. Hustota zalidnění je třetí největší v kraji (za okresem Náchod a Hradec Králové). Na 1 km2 připadá 105 obyvatel.

Území okresu má v porovnání s ostatními okresy kraje vysoce členitý terén s velkými výškovými rozdíly a v důsledku toho i horší půdní podmínky. Sever okresu tvoří mohutná hradba Krkonoš s nejvyšší českou horou Sněžkou (1 602 m nad mořem). Z krajinářského hlediska patří Krkonoše k nejcennější oblasti naší republiky s bohatstvím vzácné flóry a fauny. Horský masiv přechází postupně v pahorkatinu, která zasahuje hluboko na jih okresu. Rovněž východní část okresu v oblasti Žacléře a Radvanic je značně hornatá. Hlavními hřbety jsou zde Rýchory, Vraní a Jestřebí hory. Nejníže položenou částí okresu je povodí řeky Labe, kde se v katastru obce Kuks nachází i nejníže položený bod s nadmořskou výškou 263 m. Celým územím okresu od severu k jihu protékají řeky Labe a Úpa, které pramení v Krkonoších.

Z celkové rozlohy okresu tvoří 43,7 % zemědělská půda, z toho více než polovinu tvoří orná půda (54,9 %) a 39,8 % trvale zatravněné porosty. Lesy pokrývají 46,6 % plochy okresu, to je nejvíce v kraji. Největší zalesněné plochy jsou v oblasti Krkonoš.

Ve struktuře obcí patří víc jak čtvrtina z celkového počtu obcí do velikostní skupiny s počtem obyvatel 200 – 499. Z celkového počtu 75 samostatných obcí jich má 12 statut města. V okrese Trutnov jsou dvě města nad deset tisíc obyvatel, kde žila téměř čtvrtina všech trvale bydlících obyvatel okresu. V sídelní struktuře zaujímá první místo okresní město Trutnov s 30 993 obyvateli a je po Hradci Králové druhým největším městem v kraji.

Na základě zákona č. 314/2002 Sb., o stanovení obcí s pověřeným obecním úřadem a obcí s rozšířenou působností bylo na území okresu vytvořeno sedm správních obvodů pověřených obecních úřadů - Trutnov, Dvůr Králové nad Labem, Hostinné, Svoboda nad Úpou, Úpice, Vrchlabí a Žacléř a tři správní obvody obcí s rozšířenou působností - Trutnov, Dvůr Králové nad Labem a Vrchlabí. Tyto obce jsou pověřeny výkonem vybraných funkcí státní správy pro všechny obce, které do jejich správního obvodu přísluší.

Ke konci roku 2007 bylo z hlediska struktury podnikatelské sféry zapsáno do registru ekonomických subjektů 27 453 podnikatelských subjektů, to představuje 21,5 % z celkového počtu ekonomických subjektů kraje. Fyzické osoby tvořily 75,1 % a právnické osoby 24,9 %. V členění podle odvětvové činnosti zaujímaly z celkového počtu necelých 14 procent podniky zabývající se průmyslem, 13,6 % tvořily stavební podniky, 7,2 % zemědělské podniky, ale nejvíce, 33,9 % podniky zabývající se obchodem, ubytováním a stravováním.

Trutnovsko je krajem krásné, malebné, ale také divoké přírody, a proto právem patří k nejkrásnějším a nejvyhledávanějším oblastem České republiky. Hradba Krkonoš rámuje území okresu na severu, na jihu patří k nejnavštěvovanějším památkám perla barokního umění a architektury Kuks a „Betlém“ s galerií Braunových soch. V roce 1963 vznikl Krkonošský národní park se sídlem ve Vrchlabí, kde je také nejvýznamnější muzeum a informační středisko Krkonoš. V parku o rozloze 36 tisíc hektarů a rozkládajícím se rovněž na území Libereckého kraje žije 300 druhů živočichů a roste 1 200 druhů rostlin. Krkonoše mají optimální podmínky pro letní a zimní turistiku, jíž slouží rozvinutá síť hotelů, pensionů a horských chat s pestrou nabídkou služeb a možností zábavy. Turistickým a lyžařským rájem je krajina v okolí Janských Lázní, Pece pod Sněžkou, Špindlerova Mlýna a Žacléře. Světovou proslulost získala díky chovu afrických kopytníků a úspěchům v odchovu afrických nosorožců a dalších ohrožených živočišných druhů zoologická zahrada SAFARI ve Dvoře Králové nad Labem.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tisk vybraných inzerátů >>
Odeslat výběr
Od Komu Kopie Text
Odběr inzerce
Po vložení emailu Vám budeme posílat inzeráty ze zvolené kategorie inzerce.
Novinky z okresu
Blíží se termín uzávěrky soutěže Rozkvetlý Turnov 2017

Turnov - 14. ročník soutěže o nejlepší květinovou výzdobu v Turnově a jeho městských částech se pomalu blíží ke svému konci.

Král vzdušných piruet si zaletěl domů na kafe

Dvůr Králové - Akrobatický pilot Martin Šonka je světovou špičkou. S letadlem předvádí kousky, z nichž se tají dech. Přiznal, že v mládí zvracel na kolotoči i v autobuse.

Dance festival přinesl novou performanci

Trutnov – Týden plný tvůrčí spolupráce mezi amatérskými tanečníky a profesionály ze světa tance a hudby. Takový byl Dance festival v Trutnově. 

Petříkovickou ulici od středy uzavřou úplně

Trutnov – Kvůli navýšení prací při rekonstrukci ulice Petříkovická v Poříčí muselo město prodloužit uzavírku komunikace, a to až do středy 6. září. 

Když lidi vědí, že je potřeba uklidit obec, jdou. I starosta

Malé Svatoňovice - Opravdu se už dnes běžně nevidí, že by lidi vzali do rukou hrábě a šli dobrovolně pracovat nejen pro sebe, ale pro druhé.