v CZ verzi 658 345 inzerátů

Vložit inzerát zdarma

Zlín inzerce zdarma, bazar

Sekce inzerce zdarma

Nejnovější inzeráty


Mechanici a opraváři osobních automobilů - Simcar s.r.o. dohodou Zlín Mechanici a opraváři osobních automobilů - Simcar s.r.o. Montážní dělníci výrobků a zařízení - Okna Macek s.r.o. dohodou Zlín Montážní dělníci výrobků a zařízení - Okna Macek s.r.o. Obchodní zástupci - ADEON CZ s.r.o. dohodou Zlín Obchodní zástupci - ADEON CZ s.r.o. Odborní asistenti v administrativě - ATJ Energo s. r. o. dohodou Zlín Odborní asistenti v administrativě - ATJ Energo s. r. o. Odborní asistenti v administrativě - Adema s.r.o. dohodou Zlín Odborní asistenti v administrativě - Adema s.r.o. Odborní asistenti v administrativě - KCK Cyklosport-Mode s.r.o. dohodou Zlín Odborní asistenti v administrativě - KCK Cyklosport-Mode s.r.o. Pracovníci ostrahy, strážní - S G. 3 s.r.o. dohodou Zlín Pracovníci ostrahy, strážní - S G. 3 s.r.o. Pracovníci ostrahy, strážní - S G. 3 s.r.o. dohodou Zlín Pracovníci ostrahy, strážní - S G. 3 s.r.o. Obchodní referenti - Mgr. Pavel Knot dohodou Zlín Obchodní referenti - Mgr. Pavel Knot Pekaři - Humares s.r.o. dohodou Zlín Pekaři - Humares s.r.o. Hledáte finanční pomoc dohodou Zlín Hledáte finanční pomoc CKC registrovaných Čistokrevná yorkshirský. 5 000 Kč Zlín CKC registrovaných Čistokrevná yorkshirský. Relaxační pobyt v Luhačovicích s MUDr. L. Jundou 6 200 Kč Zlín Relaxační pobyt v Luhačovicích s MUDr. L. Jundou Prodám zánovní set DÁMSKÉHO motorkářského oblečení dohodou Zlín Prodám zánovní set DÁMSKÉHO motorkářského oblečení nové Yamaha Tyros 5, Tyros 4, Tyros 3, Tyros 2 54 033 Kč Zlín nové Yamaha Tyros 5, Tyros 4, Tyros 3, Tyros 2 Nové Pánské hodinky 349 Kč Zlín Nové Pánské hodinky Roztomilý papoušci k dispozici 10 000 Kč Zlín Roztomilý papoušci k dispozici Mix bund a saka dohodou Zlín Mix bund a saka Luxusny Taliansky nabytok dohodou Zlín Luxusny Taliansky nabytok nabízejí půjčky mezi jednotlivými sazbou 3% dohodou Zlín nabízejí půjčky mezi jednotlivými sazbou 3% Vaše starosti vyřešíme my 10 Kč Zlín Vaše starosti vyřešíme my Krásné nové plavky 200 Kč Zlín Krásné nové plavky SUKNĚ Sandwich 3/4, vel. M 440 Kč Zlín SUKNĚ Sandwich 3/4, vel. M Tepláková souprava Nike 499 Kč Zlín Tepláková souprava Nike Tepláková souprava Adidas 599 Kč Zlín Tepláková souprava Adidas Tepláková souprava Adidas 599 Kč Zlín Tepláková souprava Adidas Zlatý 999 5h 1924 11 000 Kč Zlín Zlatý 999 5h 1924 Plzen statutární města  999 stříbro 500 g 17 000 Kč Zlín Plzen statutární města 999 stříbro 500 g Daruji hlínu dohodou Zlín Daruji hlínu
Další nové inzeráty >>

Okres Vsetín je součástí Zlínského kraje, který vznikl k 1. lednu 2000 na základě ústavního zákona Parlamentu ČR č. 347/1997 Sb., o vytvoření vyšších územních správních celků jako jeden ze čtrnácti krajů České republiky. Okres Vsetín se nachází v jeho severní části a svou jihozápadní hranicí sousedí se dvěma dalšími okresy Zlínského kraje - zlínským a kroměřížským. Rozlohou 1 143 km2 je největším okresem kraje. Pokrývá 29 % jeho území. Sousedy okresu Vsetín jsou na severu kraj Olomoucký a Moravskoslezský, na jihovýchodě hraničí se Slovenskou republikou.

Vsetín patří k nejhornatějším a nejlesnatějším okresům České republiky. Lesy pokrývají 54 % celkové plochy, na zemědělskou půdu připadá jen 36 %. Má značně členitý reliéf. Nejvyšší hora, Čertův mlýn (1 206 m n.m.), leží v Moravskoslezských Beskydech v severní části okresu. Nejníže položeným místem (260 m n.m.) je dno koryta řeky Bečvy poblíž obce Choryně. V jižní části okresu se rozprostírají výběžky Vizovické vrchoviny, z východu zasahuje větev Hostýnských vrchů, které pokračují Vsetínskými vrchy. Hranice mezi okresem a Slovenskou republikou probíhá po vrcholech Javorníků. Území odvodňuje řeka Bečva, kterou na horním toku tvoří Vsetínská a Rožnovská Bečva, které se slévají ve Valašském Meziřičí. Vody řeky Bečvy se prostřednictvím Moravy a Dunaje vlévají do Černého moře. Průtoky řek kulminují při tání sněhu a při přívalových srážkách, kdy mohou vznikat rozsáhlé povodně. Charakter podnebí je výrazně ovlivňován členitostí terénu, nachází se zde oblast mírně teplá a chladná. V údolích se průměrná roční teplota pohybuje mezi 8 - 9 °C, s rostoucí nadmořskou výškou však klesá a na hřebenech hor kolísá kolem pěti stupňů Celsia. Rovněž atmosférické srážky vykazují v dlouhodobém průměru velké rozdíly a ročně jich spadne kolem 900 mm za rok, přičemž s vyšší nadmořskou výškou se tato hodnota zvyšuje. Na 1 km2 průměrně žije 127 obyvatel, což je o 5 osob méně, než činí republikový údaj.

Ložiska nerostných surovin jsou poměrně chudá. Okrajově zasahuje do severovýchodní části okresu ložisko černého uhlí. Poměrně velké zásoby se nachází v okolí Frenštátu pod Radhoštěm ( okres Frýdek - Místek ). Jeho těžba by však byla obtížná vzhledem ke geologickým podmínkám a k jeho poloze na pokraji CHKO Beskydy. Z oblasti jižní Moravy překračují na území okresu opět jen okrajově ložiska zemního plynu. Místní význam má těžba pískovce a stavebního kamene. Část území okresu má značný vodohospodářský význam. Povodí Bečev až po jejich soutok je vyhlášeno jako oblast přirozené akumulace vod. Význam překračující hranice okresu má vodárenská nádrž Stanovnica v Karolínce. Horské louky a pastviny poskytují možnosti pro specifické formy zemědělské produkce, například pastevectví. Územím prochází mezinárodní železniční trať a 506 km silnic, z toho je 38,5 % silnic I. a II. třídy.

Podle údajů sčítání lidu z roku 2001 nejvíce ekonomicky aktivních obyvatel bylo a stále je zaměstnáno v průmyslu. Z 39,0 % osob pracujících v průmyslu jich nejvíce pracovalo ve strojírenských, elektrotechnických a dřevařských podnicích, v okresu je soustředěn také průmysl sklářský a gumárenský. Zemědělství zaměstnává jen 3,8 % ekonomicky aktivních osob a převažuje v něm živočišná výroba. Svou tradici má také ovocnářství a pálenictví - výroba slivovice. Větší podíl obyvatel pracuje v oblasti sociální činnosti, v oblasti obchodu, stravování a ubytování a ve stavebnictví. Podle údajů úřadu práce k 31. 12. 2008 dosahovala míra registrované nezaměstnanosti v okrese 7,31 % a pohybovala se tak 1,35 procentní body nad úrovní České republiky. K 31. 12. 2008 připadalo v okrese Vsetín na volné pracovní místo 7,5 uchazečů.

Životní prostředí ve Vsetíně patří k nejméně poškozeným. Největším zdrojem emisí znečišťujících látek jsou podniky z odvětví chemického průmyslu, podniky zásobování teplem a energiemi a podniky sklářského průmyslu. Průměrný věk jeho obyvatel roste a v roce 2008 dosáhl 40,2 let. Na 1000 obyvatel připadá 3,1 lékaře.

Vsetínsko je atraktivní oblastí pro rekreaci s dynamicky se rozvíjející nabídkou služeb ve sféře cestovního ruchu. Krajina je nejcennějším bohatstvím regionu. Chráněná krajinná oblast Beskydy, rozkládající se v okrese Vsetín na rozloze větší jak 555 km2, poskytuje kromě horské přírody s původními pralesovými porosty a výskytem vzácných živočichů i rostlin možnosti aktivního sportovního vyžití - turistiku, lyžování, cykloturistiku. CHKO Beskydy má šanci být zařazena mezi nejhodnotnější evropské přírodní lokality. Valašské muzeum v přírodě a skanzen v Rožnově pod Radhoštěm patří k unikátním historicko - kulturním památkám, k nejstarším památkám lidové architektury v Evropě. Je zde soustředěna typická roubená architektura, zachovalé lidové dřevěnice. Nejstarší dochovalá obydlí mají jizbu s pecí a ohništěm,nad nímž je komín. Označení Valašsko má svůj původ v Rumunsku, odkud Valaši od 14. století migrovali a přinesli salašnickou tradici extenzivního pastevectví koz, které bylo později vystřídáno chovem ovcí. Plátenictví a vyšívačství, ve kterém dosahovali špičkové kvality již počátkem 19. století, jim sloužilo k obživě. Za návštěvu stojí ojedinělý areál staveb na Pustevnách, socha boha Radegasta a sousoší Cyrila a Metoděje na Radhošti. Obtížný život Valachů v dřívějších dobách dokládají expozice muzea ve Vsetínském zámku, Valašském Meziříčí a Velkých Karlovicích. Rekreantům i návštěvníkům okresu bylo k dispozici 145 ubytovacích zařízení s 2 655 pokoji a 8 000 lůžky.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tisk vybraných inzerátů >>
Odeslat výběr
Od Komu Kopie Text
Odběr inzerce
Po vložení emailu Vám budeme posílat inzeráty ze zvolené kategorie inzerce.
Novinky z okresu
Oprava parkoviště před Priorem začala

V souvislosti s probíhající rekonstrukcí Obchodního domu započaly přípravné práce na obnově prostranství mezi Obchodním domem a Tržnicí. Tato v současnosti nevzhledná asfaltová plocha bude upravena tak, aby důstojně reagovala na proměny ve svém okolí.  

Zákaz návštěv v nemocnici trvá. Nemocných přibylo o třetinu

Podle informací Krajské hygienické stanice Zlínského kraje se na Zlínsku zvýšila nemocnost chřipkou oproti minulému týdnu o 28%. Nejvyšší počty nemocných jsou však v okrese Kroměříž.

Čtyřicáté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku

Nevyhovuje mi dnešní byrokracie. Dříve jsme si prostě podali ruku a bylo

ROZHOVOR/ Jaroslav Němeček, starosta Pohořelic chce po 28 letech ve funkci skončit

Studenti ve Zlíně: chraňme ústavu

HLASUJTE V ANKETĚ / „Vyzýváme všechny občany a především studenty středních a vysokých škol, aby s námi společně dnes, na Mezinárodní den proti policejní brutalitě, v pravé poledne vyšli ven k obraně ústavních zvyklostí a hodnot. Chceme, aby se vždy a všem měřilo stejným metrem, chceme, aby prezident plnil svou ústavní funkci a aby o budoucnosti nás všech nerozhodovala trestně stíhaná osoba,“ zněla slova výzvy Terezy Křížové, prezidentky Studentské unie Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ve čtvrtek v pravé poledne před budovou rektorátu UTB.