v CZ verzi 658 345 inzerátů

Vložit inzerát zdarma

Beroun inzerce zdarma, bazar

Sekce inzerce zdarma

Nejnovější inzeráty


Pracovníci ostrahy, strážní - Josef Adamek - ADAS dohodou Beroun Pracovníci ostrahy, strážní - Josef Adamek - ADAS Elektrotechnici a technici energetici - Milan VILDMAN dohodou Beroun Elektrotechnici a technici energetici - Milan VILDMAN Obchodní referenti - INTERDOM s.r.o. dohodou Beroun Obchodní referenti - INTERDOM s.r.o. Brusiči nástrojů a kovů - NAMHAI, spol. s r.o. dohodou Beroun Brusiči nástrojů a kovů - NAMHAI, spol. s r.o. Číšníci a servírky - TABR-FAMILY s.r.o. dohodou Beroun Číšníci a servírky - TABR-FAMILY s.r.o. Montážní dělníci výrobků a zařízení - MANDÍK, a.s. dohodou Beroun Montážní dělníci výrobků a zařízení - MANDÍK, a.s. Montéři a opraváři silnoproudých elektri - MANDÍK, a.s. dohodou Beroun Montéři a opraváři silnoproudých elektri - MANDÍK, a.s. Obsluha strojů na výrobu a zpracování vý - NAMHAI, spol. s r.o. dohodou Beroun Obsluha strojů na výrobu a zpracování vý - NAMHAI, spol. s r.o. Pomocní a nekvalifikovaní pracovníci - Saddek Yakouben dohodou Beroun Pomocní a nekvalifikovaní pracovníci - Saddek Yakouben Pomocní a nekvalifikovaní pracovníci - Saddek Yakouben dohodou Beroun Pomocní a nekvalifikovaní pracovníci - Saddek Yakouben Pomocní kuchaři - TABR-FAMILY s.r.o. dohodou Beroun Pomocní kuchaři - TABR-FAMILY s.r.o. Pomocní kuchaři - TABR-FAMILY s.r.o. dohodou Beroun Pomocní kuchaři - TABR-FAMILY s.r.o. Pracovníci ostrahy a bezpečnostních agen - CENTURION loss prevention a.s. dohodou Beroun Pracovníci ostrahy a bezpečnostních agen - CENTURION loss prevention a.s. IRSKÉ STEPAŘSKÉ BOTY 1 000 Kč Beroun IRSKÉ STEPAŘSKÉ BOTY přístupná s lehkostí 10 Kč Beroun přístupná s lehkostí Zachráníme předlužený domov 10 Kč Beroun Zachráníme předlužený domov Přímý potřebujete peníze? Peníze do 24 hodin! S 2 Kč Beroun Přímý potřebujete peníze? Peníze do 24 hodin! S U47700,5f-adb,A-pvp,mdpv,4mmc,3cmc,mdma,bk-ebdp 5 Kč Beroun U47700,5f-adb,A-pvp,mdpv,4mmc,3cmc,mdma,bk-ebdp Prodávám hry (xbox 360) 1 100 Kč Beroun Prodávám hry (xbox 360) Oddlužení je cesta z dluhů? 1 Kč Beroun Oddlužení je cesta z dluhů? Oddlužení je cesta z dluhů? 1 Kč Beroun Oddlužení je cesta z dluhů? Oddlužení je cesta z dluhů? 1 Kč Beroun Oddlužení je cesta z dluhů? Hledáte finanční pomoc? 1 Kč Beroun Hledáte finanční pomoc? Jste v kolotoči dluhů? 1 Kč Beroun Jste v kolotoči dluhů? Jste v kolotoči dluhů? 1 Kč Beroun Jste v kolotoči dluhů? Oddlužení, Konsolidace? 1 Kč Beroun Oddlužení, Konsolidace? Řešíte nevýhodnou zástavu  na nemovitosti? 1 Kč Beroun Řešíte nevýhodnou zástavu na nemovitosti? Řešíte nevýhodnou zástavu  na nemovitosti? 1 Kč Beroun Řešíte nevýhodnou zástavu na nemovitosti? Řešíte nevýhodnou zástavu  na nemovitosti? 1 Kč Beroun Řešíte nevýhodnou zástavu na nemovitosti? Realizujte všechny své projekty dohodou Beroun Realizujte všechny své projekty
Další nové inzeráty >>

Okres Beroun leží v západní části Středočeského kraje. Svojí východní hranicí sousedí s okresem Praha-západ, na jihu s okresem Příbram, na západě s okresem Rokycany a na severu s okresy Rakovník a Kladno. Dálnice D5 Praha – Plzeň rozděluje okres téměř souměrně na dvě poloviny.

Povrch okresu má charakter pahorkatiny. Rovinatější části se nacházejí v několika enklávách západně od Berouna, dále pak v oblasti Hostomic, Neumětel a Litně. Nejníže položeným místem okresu je hladina Berounky při jejím výtoku z území okresu za Zadní Třebání o nadmořské výšce 211 metrů. Nejvyšším místem je vrch Jivina (620 m n.m.).
Z morfologického hlediska patří Berounsko převážně ke Středočeskému krasu (Barandien). Je to vápencová oblast, rozkládající se přibližně kolem toku Berounky v úseku od Berouna ku Praze. Je zde vytvořeno mnoho zajímavých přírodních útvarů, a to především skalnaté útesy, lemující břehy Berounky a četné jeskyně. Z nich nejznámější jsou Koněpruské jeskyně, které mají bohatou krápníkovou výzdobu.

Více než třetinu území okresu zaujímají lesy. Ty tvoří převážně souvislé celky, ať již kopcovité Hřebeny a Brdy s nadmořskou výškou kolem 600 m, nebo lesy Křivoklátské, které jsou poměrně v rovině.

Svojí rozlohou 662 km2 zaujímá okres 11. místo ve Středočeském kraji a 6,0 % z jeho rozlohy. Zemědělská půda tvoří 52,7 % a lesy 35,7 % z rozlohy okresu. Hustotou osídlení 123 obyvatel na km2 patří k průměrným okresům kraje.
K 1. lednu 2008 náleží do okresu Beroun 85 obcí. Z celkového počtu obcí má 6 přiznán statut města a 4 byly stanoveny městysem. V okrese bylo k 1. 1. 2008 celkem 81 307 obyvatel a tímto počtem se řadí mezi poslední tři, nejméně obydlené okresy Středočeského kraje. Během roku 2007 bylo zaregistrováno 977 živě narozených dětí, což činí 6,8 % z živě narozených v kraji, bylo uzavřeno 459 sňatků a rozvedeno 274 manželství.

K 31. 12. 2008 bylo v rámci okresu Beroun zapsáno celkem 19 527 subjektů v registru ekonomických subjektů. Podle převažující činnosti tvoří zemědělství a lesnictví 6,1 %, průmysl 13,1 %, stavebnictví 13,5 % a maloobchod 16,1 %.

K 31. 12. 2007 bylo v rámci okresu Beroun evidováno 1 602 uchazečů o zaměstnání. Registrovanou mírou nezaměstnanosti 3,56 % se řadí v rámci kraje na 5. místo. Oproti roku 2006 došlo ke snížení, a to ze 4,25 %.
Situaci na trhu práce na Berounsku do značné míry ovlivňuje blízkost a dobrá dopravní dostupnost k Hlavnímu městu Praze.

Školství je v okrese zastoupeno sítí základních škol, učilišť a středních škol. Střední všeobecné vzdělání lze získat na gymnáziu v Berouně nebo Hořovicích. Jediná vyšší odborná škola má zaměření pedagogické.

Berounsko je nesmírně bohaté svými historickými památkami. Nejznámější z nich je starobylý hrad Karlštejn, který je jedním z nejpamátnějších v celé republice. Dalšími významnými památkami jsou hrady Žebrák a Točník, zámek v Hořovicích, barokní kostel v Tetíně, klášterní kostel ve Sv. Janu pod Skalou, Jungmannův rodný domek v Hudlicích a celá řada dalších památek.

Na Berounsku se nacházejí dvě chráněné krajinné oblasti - Český kras a Křivoklátsko (biosférická rezervace UNESCO). Nejvýznamnější částí chráněné krajinné oblasti Český kras je oblast Karlštejn – Koda o rozloze 2 010 ha, kde se v Císařské rokli nacházejí pěnovcová jezírka, v celé oblasti jsou různé druhy chráněných rostlin, například lýkovec, dřín, tařice skalní, hlaváček jarní, koniklec načernalý, lomikámen trsnatý a mnoho dalších. Kromě toho u vrchu Bacína, který je nejvyšším bodem Českého krasu, 499 m n.m., se nachází archeologické naleziště.

Bohatost a krása přírody na Berounsku si vynutila i zákonnou ochranu dalších lokalit. Národní přírodní památkou byl vyhlášen vrch Kotýz, Zlatý kůň, Klonk, Černá rokle, přírodní památkou pak Lom na Kobyle, Špičatý vrch – Barrandovy jámy, Tetínské skály, Karlické údolí, Kulivá Hora, Radotínské údolí a jiné.

Berounsko, zvláště údolí Berounky, je vyhledávaným místem rekreace a odpočinku. Obyvatelé Prahy zde využívají množství rekreačních chat a chalup.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tisk vybraných inzerátů >>
Odeslat výběr
Od Komu Kopie Text
Odběr inzerce
Po vložení emailu Vám budeme posílat inzeráty ze zvolené kategorie inzerce.
Novinky z okresu
FOTOGALERIE: Vítáme děťátka narozená v měsíci březnu

Berounsko - Přinášíme vám fotogalerii miminek, která jsme vyfotili v jedenáctém týdnu roku 2018 v hořovické porodnici U Sluneční brány.

KRÁTCE: nejchutnější bábovka, benefiční koncert či vítání jara

Berounsko - Přinášíme vám krítké zprávy z regionu.

Včelaře mor na Berounsku netrápí, mají jiné problémy

Berounsko – Zatímco na Kladensku a Rakovnicku včelaři řeší problém s nálezem možných ohnisek nebezpečné nákazy, a to původce Paenibacillus Larvae, který způsobuje onemocnění, známé jako mor včelího plodu, jejich kolegové na Berounsku mohou být zatím v klidu.

Studentské protesty, Československé jaro 2018 a 126 km/h v obci: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 15. března 2018.

Králův Dvůr postaví lanové centrum i agility hřiště

Králův Dvůr – Obyvatelé Králova Dvora se letos dočkají dalších nových sportovišť. Tím největším z nich bude lanové centrum, které vznikne v rámci obnovy místních lesoparků v králodvorské lokalitě Počaply.